Ką veikti per žiemos atostogas? Vilniaus pažinimas su vaikais

2021 02 13 Naujienos

Moksleiviams prasideda savaitė žiemos atostogų. „Neakivaizdinis Vilnius“ jas siūlo praleisti nenuobodžiai – skaityti, spalvinti, žiūrėti filmus, keliauti virtualiose ekskursijose. 

Virtualios veiklos: 

Valstybės pažinimo centras šeimas kviečia dalyvauti Valstybės atkūrimo dienos šeimų varžybose. Registracija čia.

Lietuvos nacionalinio muziejaus edukatoriai keliasi į namuose esančių šeimų kompiuterius. Vasario 20 d. 12 val. virtuali edukacinė programa „Vilniaus bastėjos paslaptys“ (šeimoms su 9-12 m. vaikais). O čia galima pažiūrėti jau įvykusių šeimų šeštadienių įrašus.

„Gatvės gyvos“ organizuoja Nuotolinę edukacinę savaitę vaikams „Planetos lobių sargybinis“. Nuotolinės stovyklos dalyvių kasdien lauks įkvepiantys susitikimai su įvairiais gamtosaugos, ekologijos srities žinovais bei įtraukiančios papildomos užduotys savarankiškiems užsiėmimams.

Edukacijos vaikams. „Heritas“ nuotr.

Paveldo festivalis „Heritas“ savo skaitmeninėje erdvėje pristato virtualias ekskursijas ir edukacijas vaikams:

Edukacinis užsiėmimas „Senieji žaidimai“. Vilniuje veikiančio, tačiau karantino metu uždaryto Žaislų muziejaus steigėja ir edukatorė Indrė pasakoja, kada ir kaip gimė pirmieji stalo žaidimai, ir kviečia tokį žaidimą pasigaminti ir žaisti patiems.

Edukacinė ekskursija „Senojo Vilniaus paslaptys“. Nuotaikinga virtuali ekskursija supažindina vaikus su įdomiausiais istorinio Vilniaus akcentais. „Gatvės gyvos vaikams“ gidė Ieva kviečia sužinoti, kur anksčiau stovėjo Vilniaus valdovus saugojusi gynybinė siena, kokias istorijas pasakoja unikalios Vilniaus universiteto bibliotekos durys, kaip pastatyti gotikinį pastatą.

VU bibliotekos durys

Edukacinis užsiėmimas „Istorinio komikso kūrimas“. Grafinio miesto metraštininkai ir knygos „Atgal į Vilnių!“ autoriai Justinas ir Povilas pasakoja, kaip sukurti komiksą, istoriją perteikti vaizdais, viskam įpūsti nuotykių dvasios, o tikruosius miesto tyrinėtojus ir komiksų žanro mėgėjus ragina pačius imtis kūrybos.

Edukacinis užsiėmimas „Pavelduko kelionė po Vilnių“. Mažiesiems paveldo tyrinėtojams pristatoma UNESCO Pasaulio paveldo vietovė – Vilniaus senamiestis. Drauge su atgijusiu UNESCO Pasaulio paveldo ženkliuku – Pavelduku (Patrimonito) – vaikai gali pasiklausyti paslaptingų senojo Vilniaus legendų, kurias pasakoja Vilniaus senamiesčio atnaujinimo agentūros istorikė Daina. Dalyviai skaito Pavelduko kelionės po Vilnių prisiminimų knygelę ir geriau pažįsta miesto istoriją, gražiausias ir įdomiausias Vilniaus senamiesčio vietas.

Edukacinis užsiėmimas „Žvilgsnis į didikų rūmų gyvenimą“. Gyvo piešimo dirbtuvėse dailininkė Greta Alice kviečia pasivaikščioti po Radvilų rūmus Vilniuje ir susipažinti su jų įkūrėju ir šeimininku Jonušu Radvila. Ar norite pamatyti, kaip gyveno, atrodė, puošėsi didikai? Žaismingą pasakojimą lydi nuotaikingos iliustracijos, vaikai kviečiami aktyviai įsitraukti ir atlikti įvairias užduotis. 

Prancūzų kino festivalis „Žiemos ekranai“ kviečia žiūrėti vaikams skirtą programą „Aš ir mano draugai“. 

„Vilnius. Eime!“ komiksai vaikams.

Ką skaityti apie Vilnių?

Paruošėme literatūros apie Vilnių sąrašą specialiai vaikams. Jame – grožinė literatūra, komiksai, užduočių leidiniai. Sąrašą rasite čia.

Pažintiniai maršrutai:

Jauniesiems miesto tyrinėtojams siūlome keliauti maršrutais. „Vilnius vaikams“ – sekdami žaidimo maršrutu mažieji miestiečiai raginami atkreipti dėmesį į 15 smulkių, bet nepaprastai įdomių miesto akcentų – šuniukų, meškiukų, undinėlės skulptūras, pasimatuoti „ūgiu“ su didžiuoju Neries potvyniu, paglostyti katinėliui nosį. Vaikams patiks ir maršrutas „Gyvūnai Vilniaus skulptūrose“

Užupio katinas maršrute „Gyvūnai Vilniaus skulptūrose“

Nuspalvinti Vilnių:

„Neakivaizdinis Vilnius“ neseniai pristatė Vilniaus rajonų nuotaikų žemėlapius – spalvinimo lapus mažiems ir dideliems, norintiems sostinei suteikti savas spalvas. Spalvinimui skirtose iliustracijose – pastatai, skulptūros ir kiti akcentai, atspindintys  kiekvieną rajoną. Antakalnyje gatve  riedantis troleibusas, skaniausios kavos puodeliai Užupyje, jaukūs Žvėryno medinukai ar katino skulptūros šypsena Stoties rajone – visa tai sudaro niekur kitur nejuntamą Vilniaus nuotaiką. Pirmasis leidimas sudarytas iš 11 Vilniaus rajonų: Antakalnio, Karoliniškių, Naujamiesčio, Pašilaičių, Pavilnio, Rasų, Šnipiškių, Stoties, Užupio, Verkių ir Žvėryno. Atsisiųsti spalvinimo lapus galima čia.

Vilniaus rajonų nuotaikų žemėlapiai

Spalvinimo ir užduočių žemėlapis „Nuspalvink Vilnių“ patiks tiems, kas nori spalvinti miesto centrą ir jo detales. Jį rasite čia.

„Neakivaizdinio Vilniaus“ informaciją panaudoti kitose visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose, be sutikimo draudžiama.

Skaidrė 17

Dangoraižių šešėlyje, arba kaip pajusti Niujorką Vilniuje

Plačiau