Japoniškas savaitgalis: registruokis į nemokamas kino ekskursijas ir filmų peržiūras

2020 08 25 NaujienosRenginiai

Paskutinį kartą šią vasarą vyks Atostogų Vilniuje savaitgalis, kuris kviečia patirti Japoniją ir jos kultūrą čia pat, mūsų sostinėje. Kviečiame nepraleisti nemokamų ekskursijų ir kino filmų peržiūrų.

Kas liko už kadro: miniserialo „Tokijo teismas“ filmavimas Vilniuje

„Tokijo teismas“ (orig. „Tokyo Trial“) – vienintelis su Japonija susijęs filmas, filmuotas Vilniuje pastarąjį dešimtmetį. Atkurti Japoniją Lietuvos sostinėje – tikrai nelengva užduotis, tačiau JAV kompanijos „Netflix“ finansuoto serialo kūrėjai pasirinko ne tik Vilniaus kino klasteryje ir Audėjo paviljone kurti bei statyti serialo dekoracijas, bet ir atrado dalelę Japonijos Vilniaus universiteto (VU) botanikos sode. Sužinokite daugiau apie tai, kaip vyko šio „International Emmy Awards“ nominuoto mini serialo filmavimo darbai. Juk atrasti 1946 m. Japoniją 2015 m. Lietuvoje – itin didelis iššūkis. Specialiai šiam filmui iš Japonijos buvo vežami originalūs kimono, cigarečių ir degtukų pakeliai. Tiškevičių ligoninė, Lietuvos nacionalinė filharmonija ir VU botanikos sodas ekrane taip pat suvaidino svarbų vaidmenį.

„Tokijo teismo” filmavimas VU botanikos sode. Artbox nuotr.

Renginio metu pamatykite nuotraukų ir vaizdo medžiagos iš filmavimo aikštelės, sužinokite kokie lietuvių aktoriai vaidino seriale, o vaikščiodami po VU botanikos sodą, kitomis akimis pažvelkite į gamtą – ar jūs dar Vilniuje, ar jau Japonijoje?

Ekskursijos vyks rugpjūčio 29 ir 30 d. REGISTRACIJA

Išskirtinis kinas apie neatsiejamas Japonijos tradicijas

Jei domitės maisto ruošimu, mėgstate gurmaniškas vakarienes ar norite iš arčiau susipažinti su japoniško maisto kultūra, šiuos filmus tiesiog privalote pamatyti. Programoje – filmas „Kiekviena diena – gera diena“ (2018 m.) apie japoniškos arbatos ceremonijos reikšmę japonų gyvenime ir „Virtuvės samurajai“ (2013 m.). Šis  istorinis vaidybinis filmas papasakos apie samurajus ir japonų virtuvę bei šeimos santykius.

Filmai nemokamai rodomi Lietuvos teatro, muzikos ir kino muziejuje.
Peržiūros vyks rugpjūčio 30 d. REGISTRACIJA

Kino filmai Rotušės aikštėje (registracijos nereikia)

12:00–13:40 val. „Oskarui“ ir „Auksiniam gaubliui“ nominuotas animacinis filmas vaikams „Mano mažoji sesutė Mirai” („Mirai no Mirai“, 2018 m.). Šis animacinis filmas pasakoja apie keturmetį Kun, su tėčiu ir mama gyvenantį dideliame priemiesčio name.

20:00–21:20 val. Animacinis kino filmas „Raudonas vėžlys” (The Red Turtle, 2016 m.), N-13. Tai filmas, kuriame susipina grožis, paslaptingumas, drama ir sielvartas.
21:30–23:30 val. „Auksinę palmės šakelę“ laimėjęs kino filmas „Vagiliautojai” („Manbiki kazoku“, 2018 m.), N-13 (režisierius – japonų kino meistras Hirokazu Kore-edos). Derinant socialinę kritiką ir švelnų humorą filme pasakojama apie neįprastą japoniškos šeimos gyvenimą.

Skaidrė 17

Dangoraižių šešėlyje, arba kaip pajusti Niujorką Vilniuje

Plačiau