Ilgąjį savaitgalį – galerijos menininkų balkonuose

2020 04 30 NaujienosRenginiai

Laikotarpis, kai privalome laikytis atstumo, o galimybės mėgautis menu – labai ribotos, lėmė unikalių projektų atsiradimą. Vienas jų – „Balkonų galerijos / Suartėjimai“ – gegužės  1-3 dienomis vyksiantis tarpdisciplininio meno renginys menininkų balkonuose.  

„Šiais permainų laikais, kuomet esame izoliuoti vieni nuo kitų ir (priverstinai) perkelti į skaitmeninę erdvę, kuomet įsileidžiame savo artimuosius į namus tik vaizdo skambučiais ir tais pačiais vaizdo skambučiais svetimieji veržiasi į mūsų privačias erdves, Vilniaus menininkai atveria savo balkonus ir kviečia „užsukti“ juos apžiūrėti.

Joana Kairienė, be pavadinimo, 2013

Balkonai – tarpinė zona tarp privataus gyvenimo ir viešumos. Žmogus išeina į balkoną, lyg į viešumą, tačiau vis dar išlieka privačioje saugioje namų zonoje. Šiais laikais balkonai įgauna naujų prasmių bei funkcijų, jie tapę erdve susitikimams, koncertams, plojimams, šviežio oro gurkšniams.“ – rašoma apie renginį.

Renginio iniciatorė Jurga Čižikaitė pabrėžia, kad šis renginys neapsiriboja Vilniaus centro teritorija – meno kūrinius išvysti savo rajonuose galės ir Jeruzalės, Saulėtekio, Viršuliškių, Žirmūnų, Rasų gyventojai.

Kiekvienas parodos dalyvis menininkas balkone ar savo būsto lange įrengs ir atidarys asmeninę galeriją, kurioje gegužės 1-3 d. nuo 10 iki 18 val. eksponuos savo darbus, kūriniais pasakos apie savo patirtis šiuo neramiu metu. Anot organizatorės, balkonai taps meno ir gyvenimo simboliais, jungiančiais izoliuotą žmogų su kitais individais.

Daiva Kairevičiūtė, „Ikonos”, 2020

Projekte dalyvaus Indrė Ercmonaitė (tapyba), Artūras Rožkovas (mišri grafika), Andrius Makare Makarevičius (tapyba), Daiva Kairevičiūtė (grafika), Saulius Paukštys (fotografija), Vytautas Tomaševičius (tapyba), Birutė Bikelytė (komiksetės), Evelina Paukštytė (grafika), Joana Kairienė (fotografija), Darius Jurevičius (fotografija), Aistis Kavaliauskas (instaliacijos).

Paskaityti ir visų dalyvausiančių menininkų pristatymus galima „Facebook“ renginyje čia. Tikslias meno galerijų vietas galima rasti renginio žemėlapyje (atsisiųsti PDF):

Skaidrė 17

Atnaujintame Vilniaus tyrinėjimo gide – nuo naujų neofreskų iki kurortinių patirčių

Plačiau