Įdomiausi Kalėdų istorijos atradimai – šventiniame Vilniaus maršrute

2020 12 09 MaršrutaiNaujienos

Kur buvo papuošta pirmoji eglutė ir kaip ši tradicija pasiekė Lietuvą? Kuri Vilniaus bažnyčia primena apie prakartėlės išradėją? Koks šventasis laikomas Kalėdų senelio pirmtaku ir kur sostinėje galime jį sutikti? „Neakivaizdinis Vilnius“ ir „Gatvės gyvos“ kviečia atrasti įdomiausias Kalėdų istorijas individualiai keliaujant šventiniu maršrutu bei išbandant įgarsintą jo versiją. 

Kalėdinė Stiklių gatvė. S. Žiūros nuotr.

Maršrutas ves pro gražiausiai pasipuošusias senamiesčio aikštes ir gatveles. Keliautojai sužinos įdomių, netikėtų faktų apie Kalėdų istoriją ir neatsiejamus šios šventės simbolius, kai kuriuos pasakojimus papildys istorinės iliustracijos. Audiogidas ragins miestiečius ne tik pasyviai klausyti, tačiau ir patiems įsitraukti – kai kuriose stotelėse pasigirs klausimai ar užduotys.

Kalėdinį Vilniaus maršrutą rasite čia, o audiogidą rasite nemokamoje „Gatvės gyvos“ mobilioje programėlėje, kurią įprastu būdu jau galima atsisiųsti „Google Play“, o netrukus – ir „Apple“ įrenginių „App Store“. Organizatoriai ragina keliauti laikantis karantino apribojimų – dviese ar tik su artimiausiais šeimos nariais.

Skaidrė 17

Sostinės DNR – vilniečiai

Plačiau