Į trumpo metro siaubo filmus įsijausti padės ekskursijos po vaiduoklišką Vilnių

2020 01 13 NaujienosRenginiai

Sausio 16-19 d. Vilniaus tarptautinis trumpųjų filmų festivalis vyks jau 13-ąjį kartą, tačiau tai pirmi festivalio metai, kai bus pristatoma trumpametražių siaubo filmų programa*. Prie šios programos jungiasi alternatyvaus Vilniaus pažinimo platforma „Neakivaizdinis Vilnius“, kuri siaubo filmų žiūrovams prieš kino seansus pasiūlys šiurpiausias Vilniaus istorijas atskleidžiančias ekskursijas.

Siaubo programoje – košmaro „koncentratas“

Šiais metais žanrinio kino mylėtojai turės progą pavirpinti kinkas siaubo trumpametražių filmų programoje „Siaubingai baisios istorijos“*. Vilniaus trumpųjų filmų festivalis šią specialią filmų programą sudarė kartu su Haapsalu fantastinių ir siaubo filmų festivaliu (Estija), turinčiu gilias žanrinio kino rodymo tradicijas.

Kardas iš filmo „Rūgštis”, rež. Just Philippot, 2018

Festivalio organizatoriai įspėja, kad seanso žiūrovų laukia geras siaubo ir košmaro „koncentratas“. Ši filmų programa neleis atsikvėpti ir sukels maksimalų adrenalino kiekį kraujyje. Penkios Europos kino kūrėjų istorijos parodys, koks įvairus gali būti siaubo žanras ir kiek daug jame telpa košmaro.

Pasivaikščioti po vaiduoklišką sostinę

Vilniaus tarptautinis trumpųjų filmų festivalis savo filmų žiūrėti kviečia į senamiestyje esančius kino teatrus, o būtent seniausios miesto dalys ir slepia daugiausia baisių Vilniaus istorijų. Prieš du festivalio siaubo filmų seansus sausio 18 ir 19 d. „Neakivaizdinis Vilnius“ jų žiūrovams organizuoja dviejų valandų ekskursijas. Jų dalyviai su gide temstant lankys paslaptingiausias senamiesčio vietas, pasiklausys šiurpiausių meilės, lemtingų ir kraupių Vilniaus istorijų, aplankys vaiduoklių pamėgtus miesto kampelius, kurių Vilniuje per kelis šimtmečius susikaupė labai daug.

„Tai slaptos iš Vilniaus kronikų surinktos vietos ir istorijos, kurios jei ne gidai, nepasiektų keliautojų ausų“, – sako ekskursijų gidė Miglė Černikovaitė. Jos ruošiamuose pasivaikščiojimuose – LDK dvaro intrigos, miestiečių ir jų svečių gyvenimo kronikos, vienuolių, Napoleono kariuomenes siaubo istorijos ir šiurpios Vilniaus legendos.

Ekskursija vyks du kartus – sausio 18 ir 19 dienomis Vilniaus senamiestyje. Dalyvavimas nemokamas, tačiau reikalinga išankstinė registracija. Į ekskursijas galite registruotis turėdami bilietus į siaubo filmų „Siaubingai baisios istorijos“* seansus, vykstančius sostinės kino teatre „Pasaka“ ir kino centre „Skalvija“.

Registracijai reikės jūsų bilieto numerio. Ekskursijos trukmė 2 val., kurios pabaigoje – siaubo filmų programa.

Registracija į ekskursijas vyksta iki sausio 17 d., Registracija (vietų skaičius ribotas).

*DĖMESIO: Siaubo filmų programa – N18.

Apie tai, kokius festivalio renginius galima aplankyti Vilniuje skaitykite čia. Visą informaciją apie filmus galima rasti festivalio internetiniame puslapyje www.filmshorts.lt

Skaidrė 17

Nakties ir dienos garso takelis

Plačiau