Į pasimatymą su Vilniumi – ant dviejų ratų

2022 06 20 Maršrutai

130 km, arba kaip atstumas nuo Vilniaus iki Panevėžio. Tokio ilgio dviračių takų tinklą šiandien gali įveikti dviratininkai sostinėje. Dviračių fanams – „Neakivaizdinio Vilniaus“ naujienos. Nuo šiol studijuoti miestą bus galima ant dviejų ratų: aplikacijoje skelbiama nauja studijų kryptis „Ant dviračio. Istorijoms riedant dviem ratais atrasti“, o teminiai maršrutai papildomi nauju turu „Neries krantais ir tiltais“.

Nuotr. Sauliaus Žiūros

„Neakivaizdinio Vilniaus“ platformoje šiuo metu galima rasti šešis parengtus maršrutus, norintiems susipažinti su miestu sėdus ant dviračio: po Vingio parką ir Karoliniškes, Belmontą, Neries pakrantes, Verkius bei Žaliuosius ežerus. Dabar norintys gali su vėjeliu prariedėti ir nauju teminiu maršrutu – palei Neries tiltus.

Dešiniąja upės puse minti dviratį galima nuo Žvėryno iki pat Verkių. Pasak maršruto sudarytojos gidės Linos Dusevičienės, tai – puiki trasa pažinti, kuo praturtėjo augantis Vilnius nutiesus tiltus per Nerį. Dalį kelio verta minti išplatintomis krantinėmis – pasižvalgant po patiltes ar stabtelint stotelėse su įdomiomis istorijomis bei atradimais, pavyzdžiui, Lietuvos didžiojo kunigaikščio žemių riboženkliu, Ukrainos palaikymo piešiniais, irklavimo bazės liekanomis, Mėlynosios vėliavos paplūdimiu ar po trimis tiltais siūbuojančiais Vilniaus ženklais. Naujausio maršruto dviračiais ilgis – 8,5 km.

„Dviračio greitis yra pats tinkamiausias pažinimui – aplinka dinamiškai kinta, bet leidžia pastebėti ir pasigrožėti. Ekskursijos dviračiais labai dažnai nustebina – užtenka vieno netikėto nusukimo, ir Vilnius nušvinta naujomis spalvomis. Mūsų miestas labai patogus lėtai pramogauti – minti, pažinti, sustoti, dairytis, atsigerti kavos ir … minti toliau išjungus greičio ir atstumo matuoklius“, – įsitikinusi gidė ir „pažintinio dviračiavimo“ entuziastė L.Dusevičienė.

Naujausias maršrutas dviračiu „Neries krantais ir tiltais“ ir kiti maršrutas po Vilnių ČIA.

Parsisiųsti „Neakivaizdinio Vilniaus“ aplikaciją su Vilniaus studijomis dviračiu čia. Jeigu aplikaciją jau turite, būtinai atsisiųskite aplikacijos atnaujinimus, kad matytumėte dviračių maršrutus ir kitus pakeitimus.

Skaidrė 17

Dangoraižių šešėlyje, arba kaip pajusti Niujorką Vilniuje

Plačiau