Gyventojai kviečiami pietų pertrauką virtualiai praleisti muziejuje

2020 11 24 NaujienosRenginiai

Visuotinio karantino metu muziejams ieškant būdų, kaip neprarasti lankytojų dėmesio, Energetikos ir technikos muziejus (ETM) kviečia atsipūsti pietų pertraukos metu: lapkričio 25 dieną (trečiadienį), 12 valandą ZOOM platformoje vyks virtuali ekskursija su ETM gidu „Apsišviesk! Taip veikia elektrinė“.

Organizatorių nuotr.

„Džiaugiamės, kad šią iniciatyvą palaiko Vilniaus miesto savivaldybė ir tikimės, kad ji praskaidrins tiek vilniečių, tiek kitų Lietuvos miestų ir galbūt netgi užsienyje gyvenančių lietuvių kasdienybę bei praturtins žiniomis. Iš tiesų, karantinas užvėrė muziejų duris, bet atidarė virtualius langus, kuriems negalioja fizinio atstumo dėsniai“, – sako muziejaus direktorius Mykolas Bistrickas.

Organizatorių nuotr.

Virtualią ekskursiją „Apsišviesk! Taip veikia elektrinė“ muziejaus komanda parengė pagal to paties pavadinimo teminę ekskursiją, vykdomą muziejui aptarnaujant lankytojus įprasta tvarka, ir pritaikė virtualiai patirčiai: muziejaus erdvės, nufilmuotos itin plataus kampo kamera, ekskursijoje atsiskleidžia netikėtu rakursu. Ekskursijos dalyviai, lydimi ETM gido gyvo pasakojimo, virtualiai pasivaikščios ne tik įprastose senosios elektrinės erdvėse, – šiuolaikinės technologijos leis apžiūrėti net ir tokius kampelius, kurių plika akimi pamatyti nėra galimybės. Nemokamas virtualias ekskursijas su gidu planuojama organizuoti ir ateityje, bent jau kol šalyje tęsis karantinas.

Registracija į ekskursiją

Nuoroda į renginį muziejaus Facebook paskyroje
Projektas įgyvendinamas Vilniaus miesto savivaldybės lėšomis.

Organizatorių nuotr.

Apie Energetikos ir technikos muziejų

Energetikos ir technikos muziejus (ETM) yra įsikūręs pirmojoje viešojoje Vilniaus miesto elektrinėje, greta Karaliaus Mindaugo tilto, dešiniajame Neries krante. Oficialus muziejaus simbolis – skulptoriaus Petro Mazūro atkurta alegorinė skulptūra „Elektra“, puošianti muziejaus stogo bokštelį. Energetikos ir technikos muziejus – šeimoms draugiška įdomaus laisvalaikio erdvė, kur po vienu stogu telpa unikalus industrinis paveldas, interaktyvus mokslo pažinimas ir kultūriniai renginiai.

Skaidrė 17

Sostinės DNR – vilniečiai

Plačiau