Gyva smuiko muzika skambės iš Filharmonijos balkono

2020 05 27 NaujienosRenginiai

Lietuvos nacionalinė filharmonija tęsia koncertavimo iš balkono socialinę-muzikinę akciją. Šį penktadienį, gegužės 29 d., 16 val. solo iš Filharmonijos fasado balkono turėtų griežti pasaulinio garso smuikininkas Sergejus Krylovas. Virtuozas ketina Vilnių nudžiuginti Johanno Sebastiano Bacho ir Niccolò Paganini muzika.

Tikėdamasi palankaus oro, Filharmonija vėl kviečia senamiesčio kaimynus, praeivius ir visus klasikinės muzikos gerbėjus trumpam pasinerti į gyvą garsą. Tiesioginė smuiko virtuozo, Lietuvo kamerinio orkestro meno vadovo Sergejaus Krylovo dovanojamo apie 25 min. trukmės koncerto transliacija internetu numatyta Filharmonijos ir Skaitmeninės koncertų salės „Facebook“ paskyrose.

Lietuvos nacionalinė filharmonija. Igno Nefo nuotr.

Pirmieji gegužę griežti gyvai iš Filharmonijos balkono sumanė Valstybinis Vilniaus kvartetas su primarija Dalia Kuznecovaite priešaky. Socialine-muzikine akcija siekta paskleisti kuo šviesesnių emocijų po karantino nutildytą Vilnių, gyvu garsu išjudinti apmirusį kultūrinį gyvenimą. „Šia akcija norime priminti apie muzikos galią, apie tai, kad muzika gyvuoja ir sunkiais laikais“, – tuomet sakė LNF generalinė direktorė Rūta Prusevičienė. Gegužės 8 d. surengtas trumpas Vilniaus kvarteto koncertas iš balkono sulaukė itin teigiamos klausytojų reakcijos ir žiniasklaidos dėmesio. Žmonės buvo išsiilgę gyvos muzikos, prašyta akciją kartoti.

Skaidrė 17

Gimtadienis po žeme: ,,Neakivaizdinis Vilnius” kviečia išjungti tamsą

Plačiau