Festivalis „Mechanizmai“ kviečia pamatyti, kaip veikia miestas

2023 09 06 NaujienosRenginiai

Vilniaus miesto savivaldybė jau trečius metus kviečia į didelio susidomėjimo sulaukusį festivalį „Mechanizmai“. Rugsėjo 9–10 dienomis miestiečiai turės galimybę aplankyti energetikos įmones ir industrinius rajonus bei sužinoti, kaip į vilniečių namus atkeliauja šiluma, vanduo, elektra, kaip keičiasi miesto transportas. Miestiečiams bus siūloma daugiau nei 40 ekskursijų. Tyrinėti miestą bus galima ir savarankiškai orientaciniame žaidime „Išnarstyk miestą“. 

„Didžiulis festivalio „Mechanizmai“ populiarumas rodo, kad miestiečiams įdomu pažinti, kaip vyksta nematomi procesai, kurie mums užtikrina kasdienius patogumus. Energetikos sektorius yra vienas iš sparčiausiai besivystančių, o Vilniaus įmonės – modernios, jose dirba profesionalūs specialistai, todėl tikrai verta su jomis susipažinti iš arčiau“, – kalbėjo šios idėjos autorius  Vilniaus miesto meras Valdas Benkunskas.

Registracijos į ekskursijas pradžia – jau šiandien. Daugiau informacijos apie festivalio užsiėmimus ir registraciją į juos rasite čia.

Renginio metu – unikali galimybė susipažinti su ,,Vilniaus Monstru” – termofikacine elektrine.

„Nors į ekskursijas pakviesime daugiau nei 1200 miestiečių, siūlau nesnausti ir užsiregistruoti kuo greičiau. Pernai kai kurios ekskursijos užsipildė per keletą valandų. O dauguma vietų rezervuojama per dieną ar dvi paleidus registraciją“, – atkreipė dėmesį festivalio „Mechanizmai“  koordinatorė Kristina Mackevičienė. 

Festivalis prasidės tik prieš mėnesį miestiečiams atvertoje Liepkalnio vandenvietėje. Po kalnu 1916 m. įrengta šimtametė Liepkalnio vandens saugykla išsiskiria unikalia konstrukcija ir akustika – aidas joje atsikartoja net 5–6 kartus. Saugykla naudota iki 1987 m., o šiuo metu pritaikyta įvairioms veikloms. Vandenvietėje bus organizuojamos ekskursijos, o pirmąją ves vicemerė Simona Bieliūnė. Šeštadienį, rugsėjo 9 d., nuo 10 iki 16 val. vandenvietę bus galima aplankyti ir savarankiškai. 

,,Mechanizmų” atidarymas vyks po žeme – Liepkalnio vandens saugykloje.

Į ekskursijas kvies populiarumo neprarandanti festivalio senbuvė bendrovė Vilniaus šilumos tinklai. „Vilniaus vandenys“ nusives į Antavilių ir Sereikiškių vandenvietes. Energetikos ir technikos muziejus pakvies į naująją Virsmo salę – interaktyvią ekspoziciją apie žmogaus santykį su energija. Numatytas ir didžiausių Baltijos šalyse Tesla ričių šou. JUDU (SĮ „Susisiekimo paslaugos“) pakvies į Laisvės prospekte esantį Eismo valdymo centrą.

Kaip Vilniuje valdomas eismas atskleis JUDU (JUDU (SĮ „Susisiekimo paslaugos“).

Šiais metais prie iniciatyvos prisijungė ir miesto tvarkymo įmonės „Grinda“, kurios specialistai  miestiečiams parodys ir papasakos apie Karoliniškių lietaus nuotekų valymo įrenginius – požemines smėlio ir naftos gaudykles, nusėsdinimo baseinus, vandens kaupyklą. Geležinkelių muziejus pakvies iš arčiau susipažinti su istoriniais garvežiais, šilumvežiais, elektrovežiais bei pagalbine geležinkelio technika.

Gerai žinomas Vilniaus miesto gidas Albertas Kazlauskas ves ekskursiją po pramoninį Vilkpėdės rajoną. 

Po Vilkpėdę – su gidu. Nuotr. A. Kazlausko

Nespėję užsiregistruoti į ekskursijas ar norintys savarankiškai pasirinkti laiką patyrinėti miestą šiais metais galės dalyvauti ne ką mažiau įdomiame orientaciniame žaidime „Išnarstyk miestą“. Žaidime galima dalyvauti kartu su komanda arba individualiai. Žaidimo užduotys bus pateikiamos specialioje interneto platformoje, todėl kiekvienai komandai privalomas bent vienas išmanusis telefonas su internetu ir pakrauta baterija.

Žaidimas vyks abi festivalio dienas – rugsėjo 9–10 d. Greičiausiai susiorientavusių ir išsprendusių užduotis lauks prizai. Žaidimo prisijungimo kodą galėsite atsiimti Vilniaus turizmo informacijos centre (Pilies g. 2) nuo 9 iki 18 val.

 

,,Mechanizmai” skatina į miestą pažiūrėti kaip į vieną didelį organizmą.

Renginio partneriai „Vilniaus vandenys“, „Grinda“, Vilniaus šilumos tinklai, „JUDU“, Geležinkelių muziejus, Energetikos ir technikos muziejus.

Rinkodaros ir komunikacijos skyrius, vrt@vilnius.lt

Nuotraukos organizatorių

Skaidrė 17

Nakties ir dienos garso takelis

Plačiau