Europos Judumo savaitė Vilniuje: kviečiame leistis į pažintines keliones dviračiu ir troleibusu, o dieną be automobilio – judėti viešuoju transportu nemokamai

2023 09 12 NaujienosRenginiai

Kartu su Europa ir kitais Lietuvos miestais rugsėjo 16–22 dienomis Vilnius minės tarptautinę Europos judumo savaitę. Tęsiant šią jau tradicija tapusią savaitę, sostinės gyventojai bent kartą per metus bus aktyviai skatinami atsikvėpti nuo savų automobilių keičiant juos į darnesnius ratus: dviračius, paspirtukus, riedučius, mažiau aplinką teršiantį viešąjį transportą, taip pat, pasinaudoti dalijimosi platformų paslaugomis, o trumpus atstumus – įveikti pėsčiomis. 

Judumo savaitė – puiki proga išbandyti Vilniaus dviračių takus. Nuotr. Vilniaus miesto savivaldybės

O, kad šiomis dienomis judėjimas po miestą būtų ne tik darnus, bet ir smagus, vilniečiai kviečiami dalyvauti visą savaitę vyksiančiuose renginiuose bei Europos Judumo savaitės atidarymo renginyje – „Darnaus judumo mugėje“, kuri vyks rugsėjo 16 d., 11 val. Lukiškių aikštėje. 

Daugiau informacijos čia. 

 

Pažintis su Vilniumi ant darnių ratų 

Judumo savaitės metu gyventojai ir miesto svečiai turės galimybę kartu su alternatyvaus  pažinimo iniciatyva „Neakivaizdiniu Vilniumi“ leistis į pažintines keliones dviračiu, 2-uoju troleibusu ir 10 maršruto autobusu: 

Rugsėjo 16 d., šeštadienį, 10 val. ir 12 valandomis vyks kelionė „Dviračiu per pasaulį Šnipiškėse“. 

Šios ekskursijos metu kviečiame aplankyti Lietuvą, Latviją, Estiją, Švediją, Lenkiją, Suomiją, Izraelį, Armėniją, Japoniją, Kiniją ir kitas šalis! Miesto tyrinėjimo dviračiu entuziastai išbandys 8 km maršrutą „Dviračiu per pasaulį Šnipiškėse“. Maršrute – armėnų bažnyčia su vynuogėmis puoštais vartais, nesusipratimas dėl senosios Romos imperijos dykumų klajoklių, pieva su Kinijos simbolio drakono kiaušiniu, seniausio švediško muziejaus po atviru dangumi bendravardis, dvi Japonijos ir kitos netikėtos istorijos. 

10.00 val., Registracija čia https://forms.gle/k9XKp2xcooDsCxBy6  

12.00 val., Registracija čia https://forms.gle/rdqsR6qEpRAuomC17 

 

Antrąją Judumo savaitės dieną – sekmadienį, rugsėjo 17 d., 10:38 val. startuos ekskursija Daugiau nei 10 Vilniaus veidų 10-uoju autobusu“. 

Kuo šis maršrutas ypatingas? 10 maršrutas nėra seniausias, ilgiausias ar dar koks nors „-iausias“, tačiau jis rieda itin skirtingomis miesto dalimis – tai ir blokinės Fabijoniškės, ir eksperimentiniai Baltupiai, ir piligrimų praminta Kalvarijų gatvė, ir senojo miesto širdis, ir romantiškieji Markučiai. Tad kelionė „dešimtuku“  atskleis visą spalvingą Vilniaus paveikslą. 

,,Neakivaizdinis Vilnius” kviečia į kelionę laiku 2-uoju troleibusu. Nuotr. S. Žiūros

Kiek vėliau – 13:20 val. visų norinčių lauks ir „Kelionė laiku 2-uoju troleibusu“

Tai pirmasis Vilniaus mieste pasirodęs troleibuso maršrutas, kuris sujungė Antakalnį ir geležinkelio stotį. Per beveik 7 dešimtmečius Vilniaus veidas gerokai pasikeitė, tačiau 2-asis troleibusas rieda beveik tokia pat trasa kaip ir XX a. viduryje – viso labo aplenkdamas Gedimino prospektą bei nutįsdamas iki studentų miestelio Saulėtekyje. Taigi, šis maršrutas – taikliausias pasirinkimas viešojo transporto ir istorijos mėgėjams.

10:38 val. Registracija čia:  https://forms.gle/4N83GiDe8wnYepuL8 

13:20 val. Registracija čia: https://forms.gle/kArtupBhn47nqGqh7 

Į pasimatymą su Vilniumi – ant dviejų ratų. Nuotr. Vilniaus miesto savivaldybės

O trečiadienio vakarą, rugsėjo 20 d., 18:00 val., vainikuos ekskursija ant dviejų ratų  „Vilnius 700. Dviračiu per miesto istoriją“. 

Šis maršrutas yra proginis, skirtas sostinės jubiliejui, todėl visų dviračiu apvažiuotų stotelių trajektorija žemėlapyje susijungia į skaičių 700. Maršrutą sudaro 10 km ir 30 stotelių Senamiestyje bei Naujamiestyje. Važiuojant juo yra puiki proga išbandyti naujai sutvarkytas ir dviratininkams patogiau pritaikytas Vilniaus gatves – Algirdo, Ševčenkos ir kt. Pamatysite vietas, žyminčias sostinės gyvenimą skirtingais amžiais – nuo miesto įkūrimo, apjuosimo gynybine siena iki pirmųjų  blokinių namų ar angelo skulptūrėlių bangos. O JUDU (SĮ Susisiekimo paslaugos) Eismo organizavimo skyriaus inžinierius – grupės vadovas Jonas Simutis papasakos apie maršrute esančią dviračių gatvę, naujai įrengtą dviračių taką, dviračių juostą ir humanizuotas gatves bei supažindins su praktikomis, kurios naudojamos siekiant Vilnių paversti patogesniu ir saugesniu darniai judantiems miestiečiams.

18:00 val. Registracija čia: https://forms.gle/4urMPzaG3bmXrMfC6 

Renginyje savo erdvę Lukiškių aikštėje turės ir VšĮ „Active Vilnius“,  kuri tiek vilniečius, tiek miesto svečius kvies praleisti šeštadienį sportiškai. Bus galima dalyvauti įvairiuose sporto iššūkiuose, treniruotėse.

Organizacijos treneriai kvies tiek mažuosius šventės dalyvius, tiek suaugusiuosius sportuoti drauge.

ACTIVE VILNIUS kvies judėti drauge bei dalyvauti:

12:00 – 12:50 val. STARTAS SU MANKŠTA VISAI ŠEIMAI;

14:00 – 14:50 val. YOGA STRETCH treniruotė;

16:30 – 17:20 val.  FIT BOX.

Vietoje automobilio nemokamas viešasis transportas

Paskutinę Europos judumo savaitės dieną – rugsėjo 22 d. bus minima tarptautinė akcija „Diena be automobilio“. Todėl JUDU (SĮ Susisiekimo paslaugos) komanda kviečia vilniečius ir miesto svečius po miestą keliauti viešuoju transportu nemokamai visą dieną. O norintys keliauti ne juo, bus raginami judėti pėsčiomis, dviračiais, paspirtukais ir kitais keliavimo būdais.

Skaidrė 17

Dangoraižių šešėlyje, arba kaip pajusti Niujorką Vilniuje

Plačiau