Ekskursijos po istorines Vilniaus kapines

Prabėgus šventėms, kai lankome artimųjų kapus, kviečiame į kapines pažiūrėti ir kaip į miesto istorijos paminklą. Lapkričio 9-10 dienomis Neakivaizdinis Vilnius siūlo kartu apsilankyti senosiose Vilniaus kapinėse, sužinoti apie jų istoriją, atpažinti praėjusius amžius įdomiuose paminkluose ir aplankyti žymių žmonių amžinojo poilsio vietas. Ekskursijos nemokamos, tačiau BŪTINA registracija.

Rasų kapinės

Kviečiame pasivaikščioti po seniausias kapines Vilniuje – Rasų kapines. Jų plotą sudaro senoji kapinių dalis, įkurta dar 1796 metais ir naujoji, kurioje pradėta laidoti po Pirmojo pasaulinio karo. Kapines kadaise juosusią medinę tvorą pasiglemžė Napoleono Bonaparto žygio liepsnos, o XIX a. pastatytos mūrinės tvoros atkurtus fragmentus galima pamatyti ir šiandien. Rasų kapinėse palaidoti žymūs Lietuvos žmonės – čia galima aplankyti M. K. Čiurlionio, Jono Basanavičiaus, Vinco Mykolaičio-Putino, Jono ir Petro Vileišių bei kitų asmenybių kapus.

Ekskursijos vyksta:

Lapkričio 9 d. 11 val Registracija
Lapkričio 10 d. 11 val. Registracija
Lapkričio 10 d. 13 val. Registracija
Trukmė: 1 val. 30 min.

Liudos Matonienės nuotr.

Saulės kapinės

Petro ir Pauliaus parapijos bažnyčios kapinės Vilniuje dabar vadinamos Saulės kapinių vardu. Įkurtos XIX amžiuje ant pušynais apaugusių Antakalnio kalnelių, jos atrodo, kaip vieta, kur dangus su žeme susitinka. Praėję pro neogotikos stiliaus vartus, primenančius bažnyčios portalą, kildami aukštyn vingiuotu taku, prieisime griūvančias ir atstatytas koplyčias, senus ir naujesnius paminklus – obeliskus, kolonas, liūdinčių moterų ir angelų skulptūras su užrašais ne tik lietuvių, bet ir lotynų, lenkų, rusų , baltarusių kalbomis. Prisiminsime čia palaidotus žmones, pasižvalgysime į atsiveriančius naujo miesto vaizdus.

Ekskursijos vyksta:

Lapkričio 9 d. 12 val. Registracija
Lapkričio 10 d. 14 val. Registracija
Trukmė:
1 val.

Antakalnio kapinės

Kalnuotame Antakalnio pušyne kapinės įkurtos 1809 metais, tuo metu jos buvo žinomos, kaip Karių kapinės. Iš pradžių atskiri plotai buvo skirti laidoti pasauliečiams, kariams, našlaičiams ir Pirmojo pasaulinio karo dalyviams, tačiau šiandien kapinės vientisos. Viena žymiausių šių kapinių vietų – Menininkų kalnelis, kuriame ilsisi žymūs Lietuvos rašytojai, aktoriai, dailininkai, muzikantai.

Ekskursijos vyksta:

Lapkričio 9 d. 13 val. Registracija
Lapkričio 10 d. 13 val. Registracija
Trukmė:
1 val. 30 min.

Bernardinų kapinės Užupyje

Vienos iš seniausių Vilniaus kapinių priglaudžiančios vilniečius nuo 1810 m. Kultūros, mokslo veikėjai, kariai ir svarbiausia – vilniečiai, kurie gali mums papasakoti savo istorijas, ilsisi Bernardinų kapinėse. 1969 m. jos paskelbtos Respublikinės reikšmės istorijos paminklu, nuo 1967-ųjų jose nebelaidojama, išskyrus išimtinius atvejus šeimos kapavietėse.

Ekskursijos vyksta:

Lapkričio 9 d. 14 val. Registracija
Lapkričio 10 d. 12 val. Registracija
Trukmė:
1 val. 30 min.

Skaidrė 17

Riedlente per Vilnių

Plačiau