„Dizaino sparnai“ pradedantiesiems dizaineriams siūlo stipendijas, įmonėms – nefinansinę paramą

2022 05 16 Naujienos

Projektas „Dizaino sparnai“ startuoja: pradedantieji dizaineriai kviečiami teikti paraiškas stipendijoms, o labai mažos, mažos ir vidutinės įmonės – paraiškas nefinansinei paramai gauti, kuria būtų siekiama didinti verslo konkurencingumą kuriant ir diegiant skaitmeniniais, inovacijų ir žiedinės ekonomikos principais grįstus dizaino sprendimus. Juos kurs stipendijas gavę ir norintys patirties darbo rinkoje įgyti dizaineriai per 10-ties mėnesių trukmės laikotarpį, kuriame vyks mokymai ir du kūrybinės veiklos etapai.

„Dizaino sparnai“ asociatyvi nuotrauka

„Pasibaigus pandemijai, Lietuvos verslui itin svarbu didinti konkurencingumą bei orientuotis į Europos sąjungos rodomą „Žaliojo kurso“ kryptį. Tai neįmanoma be pažangių dizaino sprendimų ir juos kuriančių specialistų. Įgyvendinant šį projektą, siekiama, kad jis ne tik taptų kylančius dizainerius ir verslą jungiančia gerąja patirtimi, bet ir didintų šalies ekonomikos galimybes atlaikyti pasaulinius konkurencingumo, efektyvumo, žiedinės ekonomikos diegimo šiandienos iššūkius bei kurti tvarų ekonominį augimą“, – teigia projekto „Dizaino sparnai“ vadovė Gabija Vanagė.

Teikti paraiškas stipendijoms kviečiami pradedantieji dizaineriai, turintys aukštąjį dizaino specialybės universitetinį arba aukštąjį koleginį išsilavinimą su bakalauro arba magistro kvalifikaciniu laipsniu arba jam prilygintą išsilavinimą, įgytą 2018-2022 metais. Pagrindinis stipendiją gavusio dizainerio uždavinys bus kurti ir diegti skaitmeniniais, inovacijų ir žiedinės ekonomikos principais grįstus dizaino sprendimus projekte dalyvaujančiose įmonėse. Stipendija, kurios dydis siekia 2000 eurų per mėnesį, bus skiriama 10 mėnesių laikotarpiui, kūrybinių etapų metu. Projekte dalyvaujantys dizaineriai bei įmonės taip pat gausins žinias bei kompetencijas dviejų modulių mokymuose.

„Dizaino sparnai“ logotipas

Projekto metu planuojama dizaino sprendimus kurti trijose kategorijose. Tai – produktų ar gaminių kūrimas pramoninio, mados ir tekstilės, baldų ir interjero elementų, transporto ar maisto dizaino sektoriuje. Taip pat komunikacijų dizainas grafikos, vizualiojo, pakuočių, šriftų, ženklodaros, reklamos ar leidybos dizaino srityje. Trečioji kategorija orientuota į procesų, paslaugų ir sąsajų dizaino žinovus strateginio, koncepcinio, performatyvaus, socialinio, vartotojams draugiškos patirties (angl. User Experience) bei sąsajų (angl. User Interface) dizainą ir jo tyrimus.

Būtent tokių dizaino sprendimų poreikį savo veikloje jaučiančios labai mažos, mažos ir vidutinės įmonės kviečiamos teikti paraiškas nefinansinei paramai gauti. Į ją gali pretenduoti ilgiau nei vienerius metus veikiantys, Juridinių asmenų registre registruoti, turintys pajamų (per 3 metus – ne mažiau nei 50 tūkst. eurų) ir periodiškai teikiantys ataskaitas atsakingoms valstybės institucijoms juridiniai subjektai, kuriems nebuvo skirtas finansavimas pagal Ekonomikos ir inovacijų ministerijos priemonę „Kūrybiniai čekiai COVID-19“.

„Dizaino sparnai“ asociatyvi nuotrauka

Planuojama, kad iš viso projekte dalyvaus 15 pradedančiųjų dizainerių ir 30 labai mažų, mažų ir vidutinių įmonių. Paraiškų vertinimą vykdys 5 dizaino profesionalai – mentoriai. Tiek pradedančiųjų dizainerių, tiek įmonių atranką sudarys trys etapai, per kuriuos bus atliktas administracinės atitikties vertinimas, ekspertinis vertinimas bei pateikti galutiniai sprendimai.

Pretendentai paraiškas gali pildyti elektroniniu būdu projekto interneto svetainėje www.dizainosparnai.lt iki 2022 m. birželio 9 d. 23.59 val. Paraiškos, pateiktos po nustatyto termino, nebus svarstomos.

Atranka vyks birželio-liepos mėnesiais. Rugpjūtį prasidės mėnesio trukmės mokymai, o nuo rugsėjo dalyviai pradės pirmąjį kūrybinės veiklos etapą įmonėse.

Daugiau informacijos: www.dizainosparnai.lt, „Facebook“, „Instagram“

Skaidrė 17

Riedlente per Vilnių

Plačiau