Vilnius ir vėl taria „SU-MENĖK“ – vasarį kviečia plėsti akiratį šiuolaikiniu menu

2023 01 30 NaujienosVietos

2023 m. pradžia žymi ne tik Vilniaus 700 metų jubiliejų, bet ir jau 4 kartą vasario savaitgaliais vyksiančią sostinės savivaldybės organizuojamą iniciatyvą „SU-MENĖK“. Šiais metais projektas grįžta dar labiau išsiplėtęs, o dalyvius pasitinka su šūkiu „Išplėsk akiratį su šiuolaikiniu menu“.

Nuotr. S.Žiūros

Nuo vasario 3 d. vilniečiai ir miesto svečiai, kiekvieną mėnesio savaitgalį kviečiami keliauti po Vilniaus miesto galerijas ir muziejus specialiu bei nemokamu „SU-MENĖK“ viešojo transporto maršrutu. 2019 m. pradėta iniciatyva jau ketvirtus metus sulaukia vis didesnio dėmesio ne tik iš miestiečių, bet ir iš iniciatyvoje dalyvaujančių kultūros įstaigų. 2023 m. dalyvių skaičius dar labiau išaugo, ir dabar šioje kompanijoje – net 41 kultūros įstaiga. 2019 m. iniciatyva prasidėjo nuo 17 įstaigų, 2020 m. – 25, o popandeminiais 2022-aisiais – 31.

Šįmet „SU-MENĖK“ maršrutą papildė net 10 dalyvių, tokių kaip Markučių dvaro muziejus, Vidmanto Martikonio galerija „Autoportretas“, VDA galerija „Lauko ekspo“, Kristinos Norvilaitės galerija, Lietuvos teatro, muzikos ir kino muziejus, „W galerija“ / Vytauto Tomaševičiaus kūrybos studija, „Tumo galerija“, „Lewben Art Foundation“, VDA galerija „Akademija“ ir „AP galerija“.

„Džiaugiuosi kiekviena kultūros įstaiga, įsitraukiančia į šį kasmet augantį meno projektą. Tikiu, kad ir „SU-MENĖK“ lankytojų skaičius toliau augs, nes kultūrinio gyvenimo, kasdienių atradimų alkis yra tarp tų dalykų, kurie išlaiko jauną ir žmogų, ir mūsų miestą“, – sakė „SU-MENĖK“ iniciatorius, Vilniaus miesto meras Remigijus Šimašius.

Nuotr. S.Žiūros

Kaip ir pernai, „SU-MENĖK“ iniciatyvoje dalyvaujančios galerijos bei muziejai lankytojus kvies apsilankyti nemokamai arba už specialią kainą, ir pasitiks juos su įvairiomis edukacinėmis veiklomis, ekskursijomis, susitikimais su parodų autoriais. Be galimybės apsilankyti kultūrinėse erdvėse, specialus „SU-MENĖK“ maršrutas sustos stotelėse, leisiančiose pažinti meną ne tik patalpose, bet ir atvirose miesto erdvėse.

Tradiciškai „SU-MENĖK“ metu galerijų ir muziejų lankytojai turės galimybę rinkti antspaudus bei žymėti, kiek meno įstaigų aplankė (lankstukų antspaudams žymėti platinimo vietų sąrašas – www.sumenek.lt), o aplankiusieji daugiau nei 20 galerijų ir muziejų pretenduos į prizus.

Renginio partneriai: SĮ „Susisiekimo paslaugos“, UAB „Vilniaus viešasis transportas“, strateginio dizaino agentūra „Critical“.

Nemokamai kursuosiantis „SU-MENĖK“ autobusas kvies apsilankyti Nacionalinėje dailės galerijoje, „W galerijoje“/ Vytauto Tomaševičiaus kūrybos studijoje, Taikomosios dailės ir dizaino muziejuje, „Lewben Art Foundation“, Vidmanto Martikonio galerijoje „Autoportretas“, VDA galerijose „Lauko ekspo“, „5 malūnai“ ir „Akademija“, „GODÒ“ galerijoje, „The Rooster Gallery“, Jono Meko vizualiųjų menų centre, Kristinos Norvilaitės galerijoje, „Užupio menų inkubatoriuje“, „AP galerijoje“, „Tumo galerijoje“, Lietuvos pažinimo centre „Tartle“, Literatų gatvėje, Marijos ir Jurgio Šlapelių name-muziejuje, Vilniaus grafikos meno centre, Markučių dvaro muziejuje, Kultūros komplekse „SODAS 2123“, Kazio Varnelio name-muziejuje, VDA tekstilės galerijoje „Artifex“, „Open Gallery“, Samuelio Bako muziejuje, MO muziejuje, MO muziejaus skulptūrų sode, VVJ meno galerijoje, Lietuvos teatro, muzikos ir kino muziejuje, Radvilų rūmų dailės muziejuje, Pamėnkalnio galerijoje, Vytauto Kasiulio dailės muziejuje bei galerijose „Menų tiltas“, „The Room“, „Editorial“, „Arka“, „terra recognita“, „Kunstkamera“, Vilniaus miesto galerijoje „Meno niša“, „Vartai“, „(AV17)“.

Daugiau informacijos www.sumenek.lt

Informacijos apie „SU-MENĖK“ maršrutą ieškokite www.stops.lt

Skaidrė 17

Dangoraižių šešėlyje, arba kaip pajusti Niujorką Vilniuje

Plačiau