21-asis „Vilnius Mama Jazz“: naujienas sužinokite pirmieji

2022 05 04 NaujienosRenginiai

Tarptautinis džiazo festivalis „Vilnius Mama Jazz“ šiemet vyks ne rudenį, kaip įprasta džiazo mylėtojams, o gegužės 26-29 dienomis. Keletą metų nepamirštamas akimirkas lankytojams dovanojęs Šiuolaikinio meno centre, šiemet „Vilnius Mama Jazz“ grįžta į erdvę, kurioje prasidėjo – festivalio renginiai vyks Lietuvos nacionaliniame dramos teatre. Čia gegužės 29 d. skambės bene garsiausio šalies būgnininko Vladimiro Tarasovo ir jo bendražygių iš Ukrainos – Volodymyr Solianyk bei Mark Tokar – kūryba.

„Nelengva organizuoti festivalį kai mūsų širdys plyšta dėl Ukrainos. Tačiau džiaugiamės šiuo jautriu laiku galėdami pristatyti unikalų projektą – ilgametis festivalio senbuvis Vladimiras Tarasovas į sceną žengs su dviem bičiuliais iš Ukrainos – pianistu Volodymyr Solianyk bei bosininku Mark Tokar. Trio visą savo pasirodymo energiją ir nevaržomą kūrybinę laisvę skirs Ukrainos kovotojų už laisvę garbei, pakviesdami klausytojus kartu išreikšti palaikymą“, – sako festivalio organizatorė Judita Bartoševičienė.

Džiazo natų gausmas Ukrainos kovai už laisvę

Šių metų „Vilnius Mama Jazz“ orbitoje žibėsiantis ypatingas Vladimiro Tarasovo, Volodymyr Solianyk ir Mark Tokar koncertas simboliškai pavadintas „We stand with Ukraine“.

„Iki pat vasario 23 dienos su orkestru repetavome Ukrainoje. Kas iš mūsų galėjo patikėti, kad tie niekšai užpuls Ukrainą! Aš į Lietuvą grįžau pačiu paskutiniu lėktuvo reisu, o  Mark Tokar liko kovoti – prasidėjus karui jis savanoriškai stojo ginti tėvynę. Volodymyr Solianyk, nebūdamas pasipriešinimui tinkamo amžiaus, pasitraukė į Norvegiją. Pusė orkestro, su kuriuo repetavau, šiuo metu irgi kovoja, šie muzikantai – šaunuoliai. Kas gali būti geriau nei kartu su jais Vilniuje surengti koncertą, skirtą padėti Ukrainai“, – dalijasi Vladimiras Tarasovas.

Vladimir Tarasov – Volodymyr Solianyk – Mark Tokar trio

Prieš penkerius metus Vladimiro Tarasovo, Volodymyr Solianyk ir Mark Tokar aljansas Ukrainoje pristatė specialią programą „Jazz… One of those things“, įkvėptą kultiniu tapusio kompozitoriaus ir dainų autoriaus Cole Porter dainos „Just one of those things“. Kaip ir pirmojo trio pasirodymo Kijeve metu, muzikantai „Vilnius Mama Jazz“ festivalyje atliks šią programą. Prieš koncertą keletą žodžių tars Ukrainos džiazo federacijos prezidentas, rašytojas ir poetas Sergej Grabar.

Festivalio programoje – ir daugybė kitų pasaulinio garso muzikantų pasirodymų bei muzikines patirtis papildysiantys ir praplėsiantys renginiai.

Volodymyr Solianyk (fotografavo Олег Маковский)

„Vilnius Mama Jazz“ kviečia Lietuvoje esančius Ukrainos piliečius apsilankyti festivalio renginiuose nemokamai. Detalesnė informacija apie nemokamų bilietų įsigijimo tvarką bus paskelbta www.vilniusmamajazz.lt

Festivalį finansuoja Lietuvos kultūros taryba ir Vilniaus miesto savivaldybė.

Skaidrė 17

Gimtadienis po žeme: ,,Neakivaizdinis Vilnius” kviečia išjungti tamsą

Plačiau