,,Neakivaizdiniam Vilniui” penkeri: šventinio savaitgalio požemiuose programa

5-rių metų gimtadienio proga „Neakivaizdinis Vilnius“ kviečia miestinėti ne tik sostinėje, bet ir po ja. Tikriems Vilniaus entuziastams – vietos, kur nepatenka saulės šviesa: plika akimi neregimos požeminės muziejų, galerijų, rūmų, bibliotekų lokacijos, bažnyčių rūsių istorijos, gastronominės patirtys po senoviniais skliautais, industrinio paveldo erdvės, esančios „žemiau plintuso“. Ar išdrįsi įžengti į prieblandos zoną ir išjungti tamsą? Ypatinga gimtadienio programa vilniečių ir sostinės svečių laukia balandžio 20-21 d.

Dovana „Neakivaizdinio Vilniaus“ entuziastams – proginiai renginiai 

Požeminė garso ir šviesos instaliacija. Balandžio 20 d. Liepkalnio vandens saugykloje vyks speciali audiovizualinio menininko Maximialiano Oprishkos (Fume) garso ir šviesos instaliacija ,,Impulse“, išnaudojantis unikalią lokacijos, kurioje aidas atsikartoja net 5-6 kartus, akustiką. Beje, šimtametė požeminė vandens saugykla yra simbolinė vieta, nes būtent joje 2019 m. buvo pristatyta  „Neakivaizdinio Vilniaus“ platforma. Į performansą galės pakliūti visi norintys, registracija nereikalinga. Dalyviai gaus dovanų proginių laimės sausainukų su Vilniaus įkvėptais palinkėjimais.

KADA: Balandžio 20 d. 16-20 val.

KUR: Liepkalnio g. 20

REGISTRACIJA: nereikalinga

Viename įspūdingiausių požeminių Vilniaus statinių bus surengtas muzikinis performansas. Nuotr. Kastyčio Mačiūno

Nuotr. Kastyčio Mačiūno

Kino kapsulė. Vilniaus kino biuras miesto tyrinėtojams dovanoja galimybę išbandyti kino kapsulę Lietuvos dailininkų sąjungos meno erdvėje ,,Medūza” su gotikiniais XIV a. rūsiais. Pirmojoje Lietuvoje videomenui skirtoje erdvėje šventinį savaitgalį bus galima pažiūrėti Eitvydo Doškaus filmą ,,Čia buvo Vilnius” (prodiuserė Dagnė Vildžiūnaitė; ,,Meno avilys”). Šis filmas yra laimėjęs ,,Sidabrinę gervę” kaip geriausias trumpametražis filmas.

KADA: Balandžio 20-21 d.

KUR: Šv. Jono g. 11

REGISTRUOKIS ČIA:

Balandžio 20 d., 11 val. Nėra vietų.

Balandžio 20 d., 12 val.– Nėra vietų.

Balandžio 20 d., 13 val. – Nėra vietų.

Balandžio 20 d., 14 val. – Nėra vietų.

Balandžio 20 d., 15 val. – Nėra vietų.

Balandžio 20 d., 16 val. – Nėra vietų.

Balandžio 20 d., 17 val – Nėra vietų.

Balandžio 20 d., 18 val. – Nėra vietų.

Balandžio 21 d., 11 val. – Nėra vietų.

Balandžio 21 d., 12 val. – Nėra vietų.

Balandžio 21 d. 13 val. – Nėra vietų.

Balandžio 21 d. 14 val. – Nėra vietų.

Balandžio 21 d. 15 val. – Nėra vietų.

Balandžio 21 d. 16 val. – Nėra vietų.

Balandžio 21 d. 17 val. – Nėra vietų.

Balandžio 21 d. 18 val. – Nėra vietų.

Kosmoso Vilnius. Švenčiančių „Neakivaizdinio Vilniaus“ gimtadienį keliai suks ir pro naujose patalpose adresu Pilies g. 7 neseniai įsikūrusį modernų ir interaktyvų „Go Vilnius“ kuruojamą Vilniaus turizmo informacijos centrą. Čia balandžio 20-21 d. bus galima pažiūrėti menininkų Rimo Sakalausko kartu su Žilvinu Vingeliu ir Dominyku Digimu kurtą video pasakojimą  ,,Kosmoso Vilnius”. 8 minučių trukmės audiovizualiniame pasakojime atsispindi žinomi Vilniaus simboliai, vaizduojami išskirtinėse erdvėse, dalis jų buvo perdaryti su dirbtinio intelekto pagalba, kuris sugeneravo utopinius vaizdus, kad tam tikri Vilniaus simboliai atrodytų kaip kosmose. Vienas iš jų – Gedimino bokštas, kuris buvo nupieštas mėnulyje. Taip perteikiama idėja, kad Vilnius gali egzistuoti ne tik Žemėje, bet ir kitame kosmoso kūne. Video pasakojime pristatoma istorija apie Vilnių ir jo ryšį su kosmosu – nuo universiteto įkūrimo iki šių dienų. Kartu nepamirštama nusikelti ir į įsivaizduojamą ateitį: pasakojama, kaip galėtų atrodyti Lietuvos sostinė po 100 metų. Nenukrypstant nuo kosmoso temos paminimi pagrindiniai LDK ir vėlesni Lietuvos pasiekimai šioje srityje. Į pasakojimą įpinama ir paralelinių, paslėptų elementų, o istoriją pasakoja du išgalvoti veikėjai. Viską vainikuos prof. A. Bumblausko pasakojimas apie sostinę ir iš čia siekiamas kosmoso platybes.

KADA: Balandžio 20-21 d., 10-17 val.

KUR: Pilies g. 7

REGISTRACIJA: nereikalinga

Gilyn į Vilnių: nemokamos ekskursijos ir vietos po žeme

Šventinį savaitgalį miesto tyrinėtojai galės patekti į 30 vietų po žeme: nuo bažnyčių kriptų iki industrinio paveldo ar kultūrinių erdvių rūsių, nuo lankytojų centrų iki restoranų. Kai kuriose objektuose vyks ekskursijos su gidais, taip pat teminės ekskursijos.

Bažnyčių rūsiai - ne kiekvieno smalsuolio akiai. Šv. apaštalų Petro ir Povilo bažnyčios nuotr

Šv. apaštalų Petro ir Povilo bažnyčios nuotr.

Ekskursijos po Vilniaus požemius:

Balandžio 20 d., 13:30 val. – Šioje ekskursijoje nėra vietų.

Balandžio 21 d., 13:30 val. Šioje ekskursijoje nėra vietų.

Balandžio 20 d., 12:00 val. Šioje ekskursijoje nėra vietų.

Balandžio 20 d., 15:00 val. Šioje ekskursijoje nėra vietų.

Ekskursijos po Vilniaus kiemelius:

Balandžio 20 d., 11:00 val. Šioje ekskursijoje nėra vietų.

Balandžio 20 d., 14:00  val. – Šioje ekskursijoje nėra vietų.

Balandžio 21 d., 11:00 val. – Šioje ekskursijoje nėra vietų.

Balandžio 21 d., 15:00 val. – Šioje ekskursijoje nėra vietų.

Balandžio 20 d., 13:00 val. Šioje ekskursijoje nėra vietų.

Balandžio 21d., 13:00 val. Šioje ekskursijoje nėra vietų.

Pasivaikščiojimas-pažintis su kūriniais pastatais:

Balandžio 21 d., 14:30 val. Šioje ekskursijoje nėra vietų.

Daugiau ekskursijų ir savarankiškai aplankyti vietų po žeme rasite čia:

Žinių patikrinimas Vilniaus entuziastams

Kaip ir kasmet, esami bei būsimi ,,Neakivaizdinio Vilniaus” bendruomenės nariai gali pasitikrinti, ką sužinojo apie Vilnių per metus, ir laikyti egzaminą. Klausimai sudaryti iš naujausių ,,Neakivaizdinio Vilniaus” maršrutų bei kitų veiklų. Teisingai atsakiusieji į visus klausimus galės parsisiųsti vardinį diplomą bei pretenduoti į prizus. Egzaminą laikyti galima ČIA.