Šią savaitę dauguma moksleivių gali atsipūsti – atėjo žiemos atostogos. Kad netektų nuobodžiauti, „Neakivaizdinis Vilnius“ siūlo laisvalaikį leisti tyrinėjant, o gal iš naujo pamilstant sostinę.
Mažiesiems – atnaujintas žemėlapis „Vilnius vaikams“
Dauguma tėvelių jau puikiai žino užduočių žemėlapį – žaidimą „Vilnius vaikams“. Sekdami žaidimo maršrutu mažieji miestiečiai raginami atkreipti dėmesį į 15 smulkių, bet nepaprastai įdomių miesto akcentų – šuniukų, meškiukų, undinėlės skulptūras, pasimatuoti „ūgiu“ su didžiuoju Neries potvyniu, paglostyti katinėliui nosį, tačiau svarbiausia – pažinti miestą ir vykdyti nuotaikingas užduotis. Šį žemėlapį nemokamai galima pasiimti Vilniaus turizmo informacijos centruose, mes taip pat paruošėme elektroninę maršruto versiją.
Šiemet išleistas naujasis „Vilnius vaikams“ žemėlapis. Šįkart – su daugiau nei 50 veiklų ir Vilniaus vietų, kurias verta aplankyti su mažaisiais miestiečiais. Nuo muziejų ir skulptūrų iki teatrų vaikams ir žaidimų aikštelių sąrašo – visa tai šalia naujai iliustruoto Vilniaus žemėlapio. Žemėlapį nemokamai galima pasiimti Vilniaus turizmo informacijos centruose.
Nuotykių komiksuose „Vilnius. Eime!” – nauja istorija
Mokyklinio amžiaus jaunimui skirtos grafinės istorijos „Vilnius. Eime!” pasipildė trečiuoju leidiniu „Apgavystė Naujamiestyje“. Tai – komiksais pasakojama istorija ir po jos sekantis nuotykių maršrutas iš dešimties įdomiausių Naujamiesčio objektų. Kaip ir pirmosios dvi komiksų leidinio dalys, ši iliustruota menininkės Akvilės Magicdust. Visas tris leidinio dalis nemokamai galima pasiimti Vilniaus turizmo informacijos centruose.
Vilnius ne tik vaikams
Jeigu jums mokykloje atostogos, tačiau iliustruotus žemėlapius ir knygutes mieliau atiduotumėt mažiesiems broliams ar sesėms, „Neakivaizdinis Vilnius“ irgi turi ką pasiūlyti.
Jeigu mėgstate pildyti savo „Instagram“ gyvybingais kadrais ar tiesiog norite miestą „fotografuoti“ akimis – išbandykite maršrutą Fotogeniškas Vilnius. Jame pažymėti 23 taškai įvairaus skonio keliautojams – kvapą gniaužiančios panoraminės apžvalgos aikštelės, viduramžiais dvelkiančios siauros senamiesčio gatvelės, stulbinančios architektūros pastatai ir alternatyvios, bet ne mažiau tapybiškos Šnipiškių, Užupio ir Stoties rajono erdvės. Išbandę šį maršrutą tvirtai žinosite, koks Vilnius Jums pats mieliausias – iš viršaus, nuo gatvės grindinio, o gal vidiniuose kiemeliuose?
Šiuolaikinės muzikos mėgėjams patiks maršrutas „Vilniaus pokeris“, kuriame žodžio kišenėje neieškančio romano herojaus eilutes papildė šešių jaunų lietuvių kompozitorių muzikos kūriniai. Trumpam pasivaikščiojimui senamiesčiu tereikia telefono ir ausinių. Kartu su festivaliu „Muzika erdvėje“ sukurtą maršrutą rasite čia.
Jei ledynmečio tema geografijos vadovėlyje pasirodė nuobodoka, jūsų nuomonę pakeis gyvasis vadovėlis – Vilnius. Čia likusius ledynmečio pėdsakus galima pamatyti ir šiandien – nuo ledus nešusių upių išvagoto reljefo iki tikrų tikriausių mamuto ilčių radimo vietos Antakalnyje. Maršrutą „Paskui mamutą“ galima rasti čia, o popierinę jo versiją nemokamai pasiimti turizmo informacijos centruose.
Daugiau Vilniaus studijų įvairiomis temomis rasite čia. Vilniaus turizmo informacijos centrų adresus – čia.