Vilniaus universitete sukurta unikali stebėjimo praktika • Neakivaizdinis Vilnius

Vilniaus universitete sukurta unikali stebėjimo praktika

2021 10 04 NaujienosRenginiai

Šiais greito gyvenimo tempo laikais nuolat kur nors skubėdami, neatitraukdami akių nuo išmaniųjų prietaisų retai kada sustojame pasižvalgyti po aplink esančias erdves. Naujasis Vilniaus universiteto Kultūros centro projektas „Stebėjimo praktikos pradžiamokslis“ pasitelkdamas audiogidą ir įvairius stebėjimo įrankius paragins atitraukti mintis nuo kasdienių rūpesčių, šviežiu žvilgsniu ir kiek kitokiu kampu pamatyti supantį pasaulį, kitus žmones, istoriją menančią architektūrą, gamtą ir miestą.

Kuo svarbus žmogui gebėjimas stebėti? Į šį klausimą atsakyti bando Vilniaus universiteto Kultūros centro suburta menininkų komanda: režisierė, dramaturgė Saulė Norkutė, scenografė Šarūnė Pečiukonytė ir šiuolaikinės muzikos kompozitorius, garso dizaineris Johanes `Mo‘ong` Santoso Pribadi (Indonezija). Pasak šios praktikos kūrėjų, stebėjimas – tai atsitraukimas, o ne veikimas. Stebėjimo, kaip vieno iš tyrimo metodų, negalima kvestionuoti, jį reikia praktikuoti – tada ateina visi reikiami atsakymai. Stebėti aplinką – tai matyti daugybę skirtingų laiko krypčių, eigų, priešistorių, veikiančių gyvų organizmų bei kitų elementų. Režisierė S. Norkutė sako, kad „mąstymo procesams reikia „lėto laiko“, tad šis pradžiamokslis  taps galimybe neskubant stebėti, apsvarstyti erdvę, savo santykį su ja, aplinka ir įsigilinti į savo stebėjimo praktiką arba ją pradėti.“

VU Kultūros centras kviečia visus Vilniaus miesto gyventojus bei svečius nuo 14 metų tapti šios metodikos praktikantais ir žengti pirmuosius žingsnius į atidesnį ir visavertiškesnį stebėjimą, ugdyti šį sąmoningumo įprotį ir taikyti jį kasdien.

Praktikų vieta: Vilniaus universitete, M. K. Čiurlionio g. 21/27 kiemų teritorijoje. Įėjimas iš M. K. Čiurlionio g. 21.

Daugiau apie projektą ir kaip jame dalyvauti – ČIA

Skaidrė 17

Kalėdinis Vilnius – tavo delne

Plačiau