Saugant sveikatą – Vilniaus studijos iš namų (pildoma)
2020 04 19
Naujienos
Pasikeitus įprastam gyvenimo ritmui ir sustojus savaitgalio kelionių planams, Neakivaizdinis Vilnius siūlo Nuotolines Vilniaus studijas. Mūsų pažintinė platforma pilna įdomiausios informacijos apie sostinę – istorijų, negirdėtų faktų ir objektų, pokalbių su vilniečiais. Kad saugus laikas namuose būtų ir turiningas, čia ir savo Facebook bei Instagram paskyrose dalinsimės Vilnių pažinti padėsiančia informaciją, pasiūlymais ką paskaityti ir ką nuveikti.
Vilniaus studijos iš namų
Kultūrų studijos:
- Žaliasis Vilnius. Pagal Vilniaus miesto savivaldybės rekomendacijas, galimi pasivaikščiojimai gryname ore, gamtoje. Būtent tam turime skiltį „Žaliasis Vilnius“ – čia rasite Vilniaus parkų ir gamtos pažintinių takų ramiems pasivaikščiojimams.
- Maršrutai. Eisite pasivaikščioti netoli namų ir norite sužinoti, kas įdomaus slepiasi jūsų rajone? Naudokitės Neakivaizdinio Vilniaus Kultūrų studijų maršrutais po sostinės rajonus.
- Visi Neakivaizdinio Vilniaus maršrutai turi elektroninius variantus, tad jei dominančios vietos per toli -„pakeliaukite“ Vilniumi skaitydami jų informaciją.
- Lietuvos nacionalinis muziejus siūlo trumpų pasakojimų ciklą, kurio metu supažindins su pačiais įdomiausiais muziejuje saugomais eksponatais, dalinsis kita medžiaga. Visa informacija čia.
- Valdovų rūmai kviečia dairytis 3D turuose, patiems pasigaminti ir žaisti viduramžių Lietuvos stalo žaidimą ir daug kitų veiklų. Visas muziejaus naujienas apie veiklas namuose galima rasti čia.
- Vilniaus universiteto bibliotekos kultūros ir meno paveldo skaitmeninės kolekcijos. Šiuo metu atnaujintoje svetainėje suteikiama prieiga prie beveik 8 tūkstančių skaitmeninių objektų. Naršyti ir ieškoti dokumentų galima iš retų spaudinių, rankraščių, grafikos ar fotografijos rinkinių – pagrindinių čia esančių kolekcijų, skirtų studijoms, moksliniams tyrimams ir kultūriniam lavinimui.
- 15min.lt kviečia pasitikrinti, kiek žinote apie Užupį ir kaip gerai atpažįstate Vilniaus vietas, nuo kurių atsiveria įspūdingos panoramos.
Menai
- Lietuvos nacionalinė Martyno Mažvydo biblioteka siūlo aplankyti savo virtualias parodas.
- Kirtimų kutūros centras kiekvieną sekmadienį, 21 val. transliuoja miego koncerto „Naktinė naktis“ muzikos įrašus.
- Ne iš namų, bet iš automobilio – Žmonės Cinema kviečia į „drive-in“ kino teatrą, kuriame filmus galima žiūrėti neišlipant iš automobilio. Informacija čia.
- MO muziejus kviečia jungtis prie iniciatyvos „Menas naMO“. Čia rasite informaciją apie idėją, o čia – pirmąsias meno pamokas ir kitą medžiagą.
- Lietuvos dailės muziejuje plakatų dailininkas Juozas Galkus veda ekskursiją po šiuo metu laikinai uždarytą parodą.
- Kino ir medijų erdvei „Planeta“ trumpam užvėrus duris, dokumentinius filmus ir video meną galima žiūrėti platformoje Sinemateka.
- Lietuvos nacionalinė filharmonija kviečia užsukti į skaitmeninę koncertų salę.
- Gatvių susitikimai. Komiksų apie susitinkančias Vilniaus gatves archyvas internete.
- Lietuvos nacionalinis dramos teatras leidžia tinklalaides, kuriose – pokalbiai su žymiais teatralais. Klausytis galima čia.
- Muzikos mokykla „Muzikalkė“ kviečia jungtis prie tiesioginių muzikos pamokų transliacijų.
- Nacionalinėje dailės galerijoje Lino Katino personalinė paroda spėjo atsidaryti vos savaitei, tad galerija kviečia pamatyti jos darbus fotografijose.
- Oskaro Koršunovo teatras keliasi į virtualią erdvę ir pristato specialų spektaklių vaizdo peržiūrų ciklą. Jame – tiek patys pirmieji O. Koršunovo darbai, tiek vėliau sukurti spektakliai.
- Lietuvos muzikos ir teatro akademija pradeda virtualių renginių ciklą tam specialiai sukurtoje platformoje LMTA TV. Siūlomų renginių žanrų įvairovė labai didelė: opera, drama, šokis, kinas, kameriniai, simfoniniai, choro, džiazo koncertai, konkursai, kūrybiniai vakarai, pokalbiai, diskusijos. Visi renginiai bus transliuojami tik nurodytomis dienomis ir valandomis.
- Virtualūs kino susitikimai – Vilniaus miesto savivaldybės centrinės bibliotekos ir kino mokyklos Youngblood iniciatyva. Kiekvieną savaitę, trečiadieniais, kvies nemokamai žiūrėti filmus online, o ketvirtadieniais prisijungti ir stebėti gyvus pokalbius su svečiais Facebook. Visa informacija čia.
- Tumpametražių filmų agentūra Lithuanian Shorts rengia virtualius susitikimus su jaunosios kartos lietuvių filmų kūrėjais ir filmų peržiūras. Informaciją apie virtualius renginius galima sekti čia.
Architektūra:
- Vilniaus rotušė virtualiame pasivaikščiojime atvėrė savo rūsius.
- Po Vilnių pakeliauti galima naudojant specialų aukštos kokybės 3D žemėlapį. Išbandykite ir virtualiai palandžiokite po Vilniaus kiemelius, pabandykite suraskite savo namą.
Literatūra:
- Žurnalas „Neakivaizdinis Vilnius“. Ką tik po Lietuvą išplatintas numeris jau jūsų rankose, bet dar nespėjote paskaityti? Dabar tam pats tinkamiausias metas. O jei neturite popierinio – galite vartyti jo elektroninę versiją.
- Knygos apie Vilnių. Vilniaus miesto savivaldybės biblioteka pateikė informaciją, kur ir kaip naudotis elektroninėmis knygomis ir kitais leidiniais. E. knygų kataloguose gausu ir leidinių apie sostinę, pavyzdžiui – gido, miesto tyrinėtojo Dariaus Pocevičiaus knyga „Istoriniai Vilniaus reliktai, 1944-1990 m.“.
Vaikų ugdymas
- Spalvinimo ir užduočių žemėlapis „Vilnius vaikams“. Čia galima nuspalvinti daugybę mažų Vilniaus detalių ir atpažinti žymiausius miesto objektus. Atsisiųsti versiją spausdinimui galima čia.
- „Vyturio“ biblioteka. Pandemijos metu „Vyturio” lobynas atveriamas nemokamai. Skaitmeninės knygos čia, Garso knygos čia.
- Lietuvos dailės muziejus siūlo spalvinti Vilniaus miesto gyvenimą – nereikia net spausdintuvo, viskas kompiuterio ekrane.
- Pažinti meną ir istoriją Lietuvos dailės muziejus siūlo Virtualiose pamokose. Nuo įdomios informacijos iki PDF užduočių ir video ekskursijų muziejuje.
-
Žaislų muziejus savo Facebook paskyroje kasdien dalinasi idėjom, kaip susikurti savo žaidimus.
- Valstybės pažinimo centras kviečia valstybę su visa šeima tyrinėti naudojantis užduočių sąsiuviniu, kuris bus atnaujinamas.
- Lietuvos nacionalinės Martyno Mažvydo bibliotekos dirbtuvės PATS SAU per karantiną prisideda prie neformalaus vaikų ir jaunimo ugdymo. Balandžio mėnesį siūlo keletą veiklų vaikams, laiką leidžiantiems namuose. Rankdarbių dribtuves tiesiogiai galima stebėti antradieniais ir ketvirtadieniais nuo 11 val. Nacionalinės bibliotekos „Youtube“ kanale.