Pirmieji namų darbai sostinės studentams • Neakivaizdinis Vilnius

Pirmieji namų darbai sostinės studentams

2023 08 29 Naujienos

Nauji ir jau esami Vilniaus studentai kviečiami išbandyti neformalias miesto pažinimo studijas ir atlikti pirmuosius šių mokslo metų namų darbus – atsisiųsti išmaniąją programėlę „Neakivaizdinis Vilnius“, išbandyti ją važiuojant legendiniu  2-uoju troleibusu, įveikti maršrutą „Studentų miestelis Saulėtekis: nuo Niujorko iki Kamčiatkos“ ir susiplanuoti veiklas „Po paskaitų“.

Kasmet tūkstančiai studentų tampa naujais vilniečiais. Vilniaus miesto savivaldybės nuotr.

„Prisijaukinti miestą ir jį pamilti gali tik gerai jį pažinęs – išgirdęs iki šiol negirdėtas ar primirštas istorijas, atradęs iškalbingus pastatus, išskirtines Vilniaus erdves, gamtos takus. Ką tik atvykusiems į sostinę platforma „Neakivaizdinis Vilnius“ tikrai palengvins adaptaciją, o kitiems papildys studijas turiningu laisvalaikiu tyrinėjant miestą“, –  įsitikinusi projekto koordinatorė, Vilniaus savivaldybės administracijos Užsienio ryšių ir turizmo skyriaus vyresnioji patarėja Sonata Griškienė.

„Neakivaizdinio Vilniaus“ rekomendacijų studentams TOP5:

1. Maršrutas „Studentų miestelis Saulėtekis: nuo Niujorko iki Kamčiatkos

Šis maršrutas ne tik nuves į studentų miestelį, bet ir atskleis dabartinių bendrabučių sąsają su XVI a. Jėzuitų kolegijos bursomis, taip pat išduos, kokios modernios XXI a. medžiagos kristalinės gardelės yra pavaizduotos Fizinių ir technologijų mokslų centro eksterjere, ar kad VU Gyvybės mokslų centre galima aplankyti seniausią Lietuvoje Zoologijos muziejų, menantį Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės laikus. Teminį maršrutą, parengtą kartu su Vilniaus universiteto muziejumi, rasite ČIA.

,,Niujorko dangoraižiai” tampa daugelio studentų namais. Vilniaus miesto savivaldybės nuotr.

2. Audiogidas „Kelionė laiku 2-uoju troleibusu“

Nukakti iki Saulėtekio, be abejo, geriausia su troleibusu Nr. 2. Negana to, juo riedant, galima įsijungti maršruto „Kelionė laiku 2-uoju troleibusu“ audiogidą. Juk šio troleibuso, daugelio meiliai vadinamo „antruku“, trasa yra beveik nepakitusi nuo pat XX a. vidurio! 10 km nuo Stoties iki Saulėtekio įveiksite su 13 istorijų: kuo troleibusai panašūs į lėktuvus, kodėl Olandų gatvė turi daugiau bendro su karvėmis, o ne su olandais, ar kodėl vilniečiai kadaise taip nemėgo arklinio tramvajaus „konkės“. Pirmąjį istorinį audiomaršrutą, skirtą keliauti troleibusu, rasite ČIA.

Istorijas pasakojantis troleibusas Nr. 2. Vilniaus miesto savivaldybės nuotr.

3. „Neakivaizdinio Vilniaus“ programėlė 

Tai – nepamainomas pagalbininkas pasiryžusiems alternatyvių miesto patirčių studijoms. Joje – 100 nemokamų maršrutų, iš kurių dauguma yra įgarsinti. Maršrutai skirti tyrinėjantiems sostinę pėsčiomis, dviračiu arba viešuoju transportu. Svarbi programėlės dalis – „Po paskaitų“, kviečianti atrasti gurmanų Vilnių, žaliąjį Vilnių, kultūros vietas, pramogų erdves ar stilingiausius taškus apsipirkti. Parsisiųsti nemokamą programėlę „Neakivaizdinis Vilnius“ galima ČIA.

4. Virtuali bendruomenė

Visi esami ir būsimi studentai kviečiami jungtis prie „Neakivaizdinio Vilniaus“ bendruomenės socialiniuose tinkluose Facebook ir Instagram, kur skelbiama naujausia informacija apie organizuojamas ekskursijas, maršrutus, kitas miesto tyrinėjimo iniciatyvas bei renginius. Taip pat – gražiausi kadrai iš įvairių Vilniaus vietų su įdomiomis istorijomis.

Miesto tyrinėjimo ,,vadovėlis”. Nuotr. V. Ribokaitės

5. Miesto tyrinėjimo gidas „700 Vilnių“

Norintiems viską apie Vilnių turėti „po ranka” – specialus leidinys su gražiausiomis sostinės vietomis, karščiausiomis naujienomis, instagramiškiausiais taškais, žaliausiomis erdvėmis, skaniausiomis rekomendacijomis ir išskirtinėmis patirtimis. Gidas padės pasijusti mieste savu, o vėliau su juo supažindinti ir kitus. Leidinį galima rasti Vilniaus turizmo informacijos centre (Pilies g. 2). Elektroninę leidinio versiją galima atsisiųsti ČIA.

Skaidrė 17

Kalėdinis Vilnius – tavo delne

Plačiau