Pasaulinė turizmo diena Vilniuje: „Miestas sielai“ • Neakivaizdinis Vilnius

Pasaulinė turizmo diena Vilniuje: „Miestas sielai“

2024 09 18 Naujienos

Kaip nuraminti savo vidinį miestą? Šiemet Pasaulinės turizmo dienos proga „Neakivaizdinis Vilnius“  kviečia atrasti sostinę ne tradiciškai lankant turistinius objektus ir kolekcionuojant jų istorijas, o išskleidus savo vidinį žemėlapį ir naviguojant jame per patirtis. Kur Vilniuje galima pabūti su savimi, išgirsti savo mintis, sulėtinti tempą, patirti kasdienybės terapiją per meną, gamtą, judesį, maistą? Į šventinės dienos „Miestas sielai“ patyriminius renginius bei iniciatyvas vilniečiai bei miesto svečiai kviečiami rugsėjo 28 d. 

Pasaulinę turizmo dieną – keliai, kaip atrasti ramybę mieste ir savyje. Nuotr. Irmanto Selenio

„Norėdami pasveikinti visus Vilniaus tyrinėtojus bei aktyvius miestinėtojus, savitai interpretavome Pasaulinės turizmo organizacijos temą „Turizmas ir taika“. Siunčiame žinutę, kad svarbiausia – taika su savimi, ramybė, o ji juk prasideda kiekvieno mūsų viduje. Po Vilnių galima keliauti ne tik nuo taško A į B, bet ir vidiniais, širdies, keliais“, – idėją pristato projekto koordinatorė, Vilniaus savivaldybės administracijos Užsienio ryšių ir turizmo skyriaus vyresnioji patarėja Sonata Griškienė.

Tarp „Miesto sielai“ patirčių – pėsčiųjų žygiai žaliosiose sostinės erdvėse, taiči ir kvėpavimo praktikos, pasilabinimai su medžiais ekskursijose su arboriste (medžių gydytoja) miesto parkuose, soduose ar net kapinėse. 

Ar esate bandę meno terapiją? Nuotr. P. Kupčinsko

Rasti harmoniją su savimi bei pasauliu gali padėti ir menas. Todėl į programą įtrauktos ir meno degustacijos bei meno terapija per tapybą (piešimą delnais) ir muzikos magiją, klausant atpalaiduojančių arfos ir fleitos arba arfos ir gitaros duetų, klasikinės ir dvasinės meditacinės muzikos arba pasaulio ir džiazo meditacinės muzikos.  Skonių terapija bus atskleista per sveikatinančios japoniškos arbatos mačia ar mineralinio vandens iš vienintelės sostinėje mineralinio vandens biuvetės degustaciją.

Taip pat norinčių atšvęsti Pasaulinę turizmo dieną Vilniuje laukia ir pastaruoju metu išpopuliarėjusios miško maudynės. Juk vienas iš receptų, kaip tapti sveika miesto kūno ląstele ir išsiveržti iš daugelį miestiečių tvirtai sugniaužusio uždarų patalpų rato – namai, automobilis, biuras, namai, – yra sąmoningumas, arba samaningumas. Tuo įsitikinusi viena iš Pasaulinės turizmo dienos Vilniuje dalyvių, sertifikuota miško maudynių gidė ir tinklaraščio  „Sielos giria” autorė Ieva Pukelienė. Pasak jos, jokia biuro erdvė, net pati jaukiausia, ergonomiškiausia ir žaliausia, neatstos trumpo pasibuvimo paupyje po medžiu ar miške. 

Programoje – net keli miško terapijos Vilniuje seansai. Nuotr. M. Judriaus

„Mes rūpinamės nekilnojamuoju turtu, kad žmonės būtų laimingi tuose pastatuose, bet laimė susideda ne vien iš keturių sienų. Svarbu, kad žmogaus vidinės sienos būtų tiesios, kad jam būtų malonu gyventi. Todėl kviečiu pamilti mišką ir visą gamtą. Per miško maudynes pasodinu sėklą, o kada ji išdygs, priklauso nuo kiekvieno dalyvio. Sielos giria reiškia, kad viduje, sieloje, vyksta įmiškinimas. Kuo daugiau gamtos turėsi viduje, tuo imsi jos daugiau pastebėti ir aplinkoje“, – teigia miško maudynių gidė.

Miesto svečius ir gyventojus su Pasauline turizmo diena sveikins ir Vilniaus turizmo informacijos centras (Pilies g. 7), kviesdamas pasinerti į unikalią Vilniaus patirtį. Lankytojai galės pajusti miestą per vaizdų, garsų ir kvapų sintezę, sukuriantį naują miesto pažinimo būdą. Tai taps savotiška Vilniaus meditacija – patirtis, įkvepianti asmeniniams atradimams ir tyrinėjimams. Taip pat bus siūloma galimybė susikurti personalizuotą maršrutą Vilniuje, pasitelkiant pažangias technologijas.

Registracija į „Miesto sielai“ patirtis bus pradėta rugsėjo 24 d., 10 val., svetainėje www.neakivaizdinisvilnius.lt. Daugiau informacijos apie Pasaulinę turizmo dieną Vilniuje ČIA.

„Neakivaizdinis Vilnius“ – alternatyvaus Vilniaus pažinimo platforma, skatinanti tyrinėti miestą pėsčiomis, dviračiais ir viešuoju transportu nemokamais teminiais maršrutais bei rajonų studijomis svetainėje www.neakivaizdinisvilnius.lt, mobilioje programėlėje „Neakivaizdinis Vilnius“ (Google Play arba Apple Store), žurnale „Neakivaizdinis Vilnius“, socialiniuose tinkluose Facebook ir Instagram.

Skaidrė 17

Nauji metai, nauji Naujininkai

Plačiau