Nuo Vilniaus stogų iki istorinio Grįžračio – elektroninė muzika pildo netikėtas miesto erdves • Neakivaizdinis Vilnius

Nuo Vilniaus stogų iki istorinio Grįžračio – elektroninė muzika pildo netikėtas miesto erdves

2020 07 07 Naujienos

Neseniai startavęs elektroninės muzikos projektas Priešnuodis (angl. Antidote) neapsiribojo tik miesto stogais ir pastarajame epizode nusileido Vilniaus lokomotyvų remonto depe. Istorinėje vietoje unikalų pasirodymą atliko bei davė interviu ir jaunasis elektroninės muzikos kūrėjas Deividas Jaroška.

Šiame projekte, Lietuvos didžėjai atlieka vienos valandos pasirodymą skirtingose Lietuvos vietose, atspindinčiose įvairialypę kultūrą. Video medžiaga bandoma atskleisti aplinkos grožį, išskirtinumą ir santykį su atlikėjo parinkta elektronine muzika. Viso to tikslas – parodyti įdomias Lietuvos vietas ir auginti elektroninės muzikos sceną.

Elektroninės muzikos pasirodymas ant verslo centro „Victoria“ stogo. Organizatorių nuotr.

Priešnuodis gimė karantino metu, kai projekto iniciatoriui ir prodiuseriui Edmundui Pučkoriui jo namo stogas tapo it pabėgimas nuo kasdieninės monotonijos. Nors dabar projektas neapsiriboja tik pastatų stogais, Edmundas džiaugiasi įgautu pagreičiu ir tikisi atverti dar netikėtesnių lokacijų: „Po truputį atsiranda visuomenės, o tuo pačiu ir įvairių institucijų pasitikėjimas, todėl tampa daug lengviau rasti bendrų sąlyčio taškų tariantis dėl filmavimo vietų. Norėtume parodyti tas vietas, kurios gali būti mažiau arba visai nežinomos plačiajai auditorijai.“ Projekto vaizdo režisierius Linas Mažonas atkreipia dėmesį į lokacijų svarbą: „Reikia pasistengti norint kuo geriau atskleisti lokacijos išskirtinumą tad kiekvieną kartą tenka ieškoti vis skirtingo priėjimo, neužmirštant ir to, kad visa turi dar derėti su muzikos stiliumi.“

„Priešnuodis“ šį sezoną žada nustebinti audiovizualiniais reiškiniais, kurie leis kiekvienam įsijausti į Lietuvai svarbius objektus. Jais taps transporto infrastruktūriniai taškai, kultūrinis paveldas, valstybinės reikšmės objektai, o kartais viskas atsigręš į lietuviams būdingą paprastumą. „Go Vilnius“ direktorė Inga Romanovskienė pastebi, kad: „net ir gerai pažįstamos miesto vietos sužiba iš naujo, kai joms suteiki naują kontekstą. Tikime, kad šios garso ir vaizdo istorijos taps proga vilniečiams pažvelgti į savo miestą iš kitų kampų, o pasauliui pasakos apie kūrybišką ir atvirą Vilnių.“

Elektroninės muzikos pasirodymas ant „Brazzi Studio“ stogo Naujamiestyje. Organizatorių nuotr.

Projektas startavo trimis didžėjų pasirodymais nuo Europa VC, Victoria VC ir Brazzi Studio pastatų terasų. Ketvirtajame epizode formatas pildomas interviu su atlikėju iš pačio lokomotyvų taisymo depo, kuriame vyko paskutinės serijos filmavimas.

„Pradėję pokyčius Vilniaus geležinkelio stoties teritorijoje nuo pat pradžių siekėme atverti dar neatrastas industrines erdves įvairiems renginiams, kurie vienija drąsius žmones ir apjungia kūrybiškas idėjas. Spektakliai, kino peržiūros, pokalbiai, atlikėjų pasirodymai Geležinkelių lauko muziejuje, Stotyje, o dabar – ir unikalioje Grįžračio teritorijoje kuria naują traukos centrą visiškai šalia sostinės senamiesčio“, – dalinosi įžvalgomis „Vilnius Connect“ atstovas Martynas Burba.

Per 2020 m. sezoną planuojama išleisti bent 10 video epizodų, kurie bus talpinami Antidote Community Youtube platformoje.

Projektą globoja Vilniaus miesto savivaldybė ir GO Vilnius. Informacinis partneris – LRT OPUS.

Projekto organizatorių informacija

Skaidrė 17

Kas vyksta Vilniaus galvoje?

Plačiau