„Naujasis Baltijos šokis“ dovanoja vasaros šokio programą Vilniuje – kvies į neįprastas erdves • Neakivaizdinis Vilnius

„Naujasis Baltijos šokis“ dovanoja vasaros šokio programą Vilniuje – kvies į neįprastas erdves

2020 07 15 NaujienosRenginiai

Daugelio pamėgtą ir jau daugiau kaip du dešimtmečius gyvuojantį tarptautinį šiuolaikinio šokio festivalį „Naujasis Baltijos šokis“ teko nukelti į rudenį, tačiau festivalio rengėjai nutarė pirmą kartą festivalio istorijoje surengti vasaros šokio programą ir ją padovanoti savo ištikimiems gerbėjams. Nemokami užsienio menininkų šiuolaikinio šokio spektakliai Vilniuje vyks ne visai įprastose vietose – Prezidentūros rūmų vidiniame kieme ir ant MO muziejaus laiptų.

Spektaklis „Pli“. Organizatorių nuotr.

Šokis istorinių rūmų kieme

Liepos 20 ir 21 d. po atviru dangumi Prezidentūros vidiniame kieme bus pristatytas jaunojo čekų menininko Viktoro Černický darbas „Pli“.

„Spektaklio struktūra ir naudojami įvaizdžiai idealiai dera su dabartine situacija, kurioje yra ne tik scenos menai, bet ir žiūrovai, vienas atlikėjas ir 22 kėdės. Puikus humoras, po truputį mažinamas fizinis atstumas tarp žmonių ir tarsi iš naujo kuriamas gyvas ryšys tarp atlikėjo ir auditorijos“, – spektaklį apibūdino festivalio vadovė Gintarė Masteikaitė ir pridūrė, kad šis pasirodymas skirtas visoms amžiaus grupėms ir skirtingų patirčių auditorijoms.

Spektaklis „Pli“. Organizatorių nuotr.

Tai – ne tik galimybė išvysti šokio spektaklį, bet ir galimybė apsilankyti Prezidentūros kieme su parku, Prezidentūros rūmus apžiūrėti iš kitos, nei įprasta, pusės. Per amžius Prezidento rūmai savo paskirtį keitė ne kartą. Rūmų pastate XVI amžiuje buvo įkurdinta Vilniaus vyskupų rezidencija. XVIII a., kai okupuota Lietuva buvo įtraukta į Rusijos imperijos sudėtį, rūmai paversti Vilniaus generalgubernatoriaus rezidencija. Čia yra lankęsis Rusijos caras Aleksandras I, Prancūzijos karalius Liudvikas XVIII, net imperatorius Napoleonas Bonapartas.

Prezidentūros kiemas. S. Žiūros nuotr.

Rūmų parkas kadaise buvo barokinis, tačiau dabartinę stilistiką įgavo po architekto prancūzų Ž. Pusjė rekonstrukcijos projekto dar XIX amžiuje. Parke išsaugoti svarbūs gamtos paminklai – istoriniai želdynai, tokie kaip šimtamečiai ąžuolai, klevai, liepos. Rytinėje Prezidentūros pusėje, ties Totorių ir Liejyklos gatvių kampu augantys devyni šimtamečiai ąžuolai paskelbti Vilniaus miesto savivaldybės saugomu botaniniu gamtos paveldo objektu.

Šokio aikštele taps laiptai

Nors vis dar sprendžiami kelionių lėktuvais iššūkiai, festivalio rengėjai sako neabejojantys, kad rugpjūčio 12 ir 13 d. Vilniaus publika išvys vengrų choreografo Máté Mészároso dinamišką, atstumus tarp kūnų tyrinėjantį darbą „Atstumo mechanika“.

Spektaklis „Atstumo mechanika“. Organizatorių nuotr.

„Šis pasirodymas – tai trims šokėjams ir muzikantui skirta choreografija, kas kartą pritaikoma konkrečiai vietai ir erdvei – ar tai būtų parodų salė, vestibiulis, ar muziejaus laiptai. Mes jam parinkome dvi ypatingas erdves, kuriose, tikiu, šis šokio spektaklis įgaus naujų spalvų ir formų, tai – MO muziejaus laiptai Vilniuje ir Mykolo Žilinsko dailės galerijos laiptai Kaune. Spektaklyje susijungia skirtingos šokėjų patirtys, muzika ir žiūrovų įsitraukimas tiek, kiek jiems patiems norisi“, – apie vengrų šokio spektaklį kalbėjo G. Masteikaitė.

Vasaros programą planuojama išplėsti, joje pristatant ir Lietuvos kūrėjų naujausių darbų ištraukas.

MO muziejus . Ryčio Šeškaičio nuotr.

Daugiau informacijos apie „Naujojo Baltijos šokio“ vasaros programą rasite newbalticdance.lt. Festivalį rengia Lietuvos šokio informacijos centras ir „Vilniaus festivaliai“, finansuoja Lietuvos kultūros taryba, Lietuvos kultūros ministerija ir Vilniaus miesto savivaldybė.

Skaidrė 17

Kalėdinis Vilnius – tavo delne

Plačiau