Jubiliejinis „Naujasis Baltijos šokis“ pristato programą: liepą laukia naujas festivalio formatas ir aktualios temos • Neakivaizdinis Vilnius

Jubiliejinis „Naujasis Baltijos šokis“ pristato programą: liepą laukia naujas festivalio formatas ir aktualios temos

2021 06 04 NaujienosRenginiai

Tarptautinis šiuolaikinio šokio festivalis „Naujasis Baltijos šokis“ pristato jubiliejinę programą ir naują, prie šiandienos realijų pritaikytą formatą. 25-erių metų sukaktį minintis festivalis šiemet vyks liepos 1 – 30 d. ir žiūrovus kvies šokį patirti muziejuose, Vilniaus erdvėse po atviru dangumi bei Lietuvos regionuose. Šokio gerbėjų laukia išskirtiniai Portugalijos, Vokietijos, Liuksemburgo, Čekijos, Lenkijos, Baltarusijos menininkų spektakliai, naujausi Lietuvos kūrėjų darbai ir šokio eskizų programa. „Naujojo Baltijos šokio“ programą ir bilietus jau galima rasti newbalticdance.lt

Sabina Bočková & Johana Pocková

Pokyčių metas

Kaip sako festivalio vadovė Gintarė Masteikaitė, šiemet komanda pati sau metė iššūkį, kai atsisakė idėjos programą formuoti įprastoms teatro erdvėms. „Nusprendėme neiti pramintu keliu, o geriau ieškoti šviežių kūrybiškų sprendimų, kurie leistų pristatyti drąsią, šiuolaikišką ir aktualijas atliepiančią festivalio programą,“ – apie pokyčius pasakoja G. Masteikaitė. – Abejingų nepaliksiantys šokio kūriniai įsilies į Nacionalinės dailės galerijos, MO muziejaus terasos erdves, įvairiausias atviras vietas mieste bei šalies regionuose.“

Gintarė Masteikaitė. D.Matvejev nuotr.

„Naujasis Baltijos šokis“ jubiliejų pasitinka dėvėdamas naują vizualinio identiteto rūbą ir transliuodamas svarbią žinutę. „Visą savo gyvavimo laikotarpį festivalio programos liudijo, kad šiuolaikinio šokio negalima įsprausti į jokius rėmus, kad šokis yra daugiau, nei kartais bandome apibrėžti. Tad nieko nuostabaus, jog jubiliejinė programa startuoja su žinia „Viskas yra šokis“. Labai džiaugiamės naujai užgimusia draugyste su reklamos agentūra „Marios“, kuri iš karto užčiuopė festivalio pokyčių esmę,“ – kalba festivalio vadovė.

Mėnesis šokio

Visą liepą trunkančiame festivalyje pasirodys nes tik užsienio kūrėjai, bet ir užsienyje dirbantys, tačiau Lietuvoje dar mažai žinomi lietuviai. „Į gyvą susitikimą su publika grįžtame su trenksmu – žiūrovų laukia net 7 premjeros, dalis spektaklių adaptuoti specialiai šių metų „Naujajam Baltijos šokiui“, tad turite šansą pamatyti unikalius pasirodymus, kurių daugiau niekur neišvysite. Svarbu nepamiršti, kad daugeliui kūrėjų tai bus pirmosios premjeros, pirmosios tarptautinės gastrolės po labai ilgo laiko, todėl festivalis itin svarbus ne tik žiūrovams, bet ir menininkams. Laukia nepamirštamas mėnuo šokio,“ – dalinasi G. Masteikaitė.

Jonas & Lander. Bruno Simao nuotr.

Pirmą kartą šalies žiūrovams bus pristatytas Dovydo Strimaičio, šokančio madai ir šiuolaikiniam menui neabejingo kūrybinio trio „La Horde“ vadovaujamame Marselio baleto teatre (Prancūzija), darbas. Taip pat Šveicarijoje kuriančios choreografės ir atlikėjos Anos-Marijos Adomaitytės kūrinys.

Ypatingą premjerą paruošė ir lietuvių komanda „Be kompanijos“, kuri pristatys šokio ekskursiją Vilniaus Šeškinės rajone – po jį keliaujančius dalyvius lydės šokis ir pasakojimas ausinėse.

Anne Mareike Hess. Boshua nuotr.

Į festivalį sugrįžta Lietuvos publiką 2017-aisiais sužavėjęs duetas Jonas & Lander (Portugalija), pristatysiantys unikalią instaliaciją-šokio performansą „Atsiskaitymas tik grynais“. Vienas didžiausių praėjusių metų Europos šokio tinklo „Aerowaves“ atradimų – choreografas Moritz Ostruschnjak (Vokietija) – atvyksta su solo darbu „TANZANWEISUNGEN (tai nesitęs amžinai)“.  Iš Liuksemburgo atvykstanti šokėja ir choreografė Anne Mareike Hess pristatys specialiai „Naujojo Baltijos šokio“ festivaliui pritaikytą spektaklio „Karžygė“ versiją, sukurtą Nacionalinės dailės galerijos erdvei.

Vienas svarbiausių šiųmečio „Naujojo Baltijos šokio“ dalyvių – iš kaimyninės Baltarusijos atvykstantis menininkas Igoris Shugaleev ir jo darbas „375 0908 2334 / „Asmuo, kuriam skambinate šiuo metu nepasiekiamas“, kuris kalba apie rugpjūtį Baltarusijoje prasidėjusius sukrečiančius įvykius ir kviečia žiūrovus gilintis į tai, kas vyksta čia pat, už Lietuvos sienos.

Igor Shugaleev. Aliaksandros Kononchenkos nuotr.

Šių metų festivalyje savo darbus taip pat pristatys, Sabina Bočková & Johana Pocková (Čekija), Marta Wołowiec (Lenkija), Lukas Karvelis (Lietuva), šokio teatras „Airos“ (Lietuva), Šeiko šokio teatras (Lietuva), Vilma Pitrinaitė (Lietuva), Vilniaus miesto teatras „Meno ir mokslo laboratorija“. Eskizų programoje dalyvaus Urtė Groblytė, Marius Pinigis, Petras Lisauskas, Julija Mintautė (Kauno šokio teatras „Aura“).

Festivalio kelionė po Lietuvą

„Naujasis Baltijos šokis“ visada buvo daugiau nei Vilniaus miesto festivalis, tad kaip ir kasmet, šiemet dalis programos bus pristatyta skirtinguose Lietuvos miestuose ir miesteliuose. Anot G. Masteikaitės, profesionalaus šiuolaikinio šokio sklaida įgauna dar didesnę prasmę, matant nerimą keliančią iniciatyvą nebeskirti atskiro dėmesio šokio disciplinai mokyklose. Į festivalį atvykstantys užsienio menininkai savo darbus pristatys Molėtuose, Anykščiuose, Žagarėje, Plungėje, Prienuose, Šiauliuose ir Garliavoje, o vieną spektaklių – čekių Sabinos Bočkovos ir Johanos Pockovos kūrinį „Liūto guolis“ – bus galima išvysti išskirtinai tik šiame ture po Lietuvos regionus.

Lukas Karvelis. D.Matvejev nuotr.

„Naujojo Baltijos šokio“ turas regionuose įgyvendinamas drauge su Anykščių kultūros centru, Šiaulių dailės galerija, Joniškio istorijos ir kultūros muziejumi, Molėtų kultūros centru, Žemaičių dailės muziejumi Mykolo Oginskio rūmuose, Žemaitijos kultūros ir vystymo centru, Garliavos sporto ir kultūros centru bei Prienų kultūros ir laisvalaikio centru.

Visą festivalio programą ir informaciją apie „Tiketos“ platinamus bilietus galima rasti www.newbalticdance.lt. Adresu bilietai@newbalticdance.lt į organizatorius gali kreiptis nespėję grąžinti 2020 m. neįvykusių festivalio pasirodymų bilietų ir vis dar norintys tai padaryti. Festivalį rengia Lietuvos šokio informacijos centras ir „Vilniaus festivaliai“, finansuoja Lietuvos kultūros taryba, Lietuvos kultūros ministerija ir Vilniaus miesto savivaldybė.

Skaidrė 17

Darbščiųjų grybų vakarėlis

Plačiau