Gegužę į Vilnių keliauk patirti šokio
Įsibėgėjus pavasariui, Vilnių išlaisvinančiu judesiu pradeda pildyti didžiausias šiuolaikinio šokio festivalis šalyje – „Naujasis Baltijos šokis“. Dešimt dienų vykstančioje šokio šventėje galima išvysti tiek patyrusių, tiek kylančių šokio kūrėjų darbus iš viso pasaulio bei susipažinti su jais iš arčiau, po spektaklių pasiliekant jaukiose diskusijose.
Šiemet festivalis Vilniuje vyks gegužės 2-12 d., jo programoje laukia svečiai iš Žaliojo Kyšulio salų, tolimosios Australijos, Kanados, Libano, Prancūzijos, Nyderlandų, Vokietijos ir kitų šalių. Lankydami šių metų festivalio spektaklius, aplankysite ir įdomias Vilniaus kultūros vietas – senamiesčio skersgatvyje įsikūrusį šiuolaikinių scenos menų centrą „Menų spaustuvė“, šiuo metu rekonstruojamo Lietuvos nacionalinio dramos teatro mažąją salę ir dažais dar kvepiantį „MO muziejų“.
Miesto centre – įspūdingas žmogaus ir mašinos šokis
Kvapą gniaužiančių patirčių mėgėjams ir visiems, kurie dar tik pradeda savo šokio pažinimo kelionę, būtina apsilankyti festivalio atidaryme – įspūdingame prancūzų „Satchie Noro ir Silvain Ohl“ spektaklyje „Origamis“, kuris Katedros aikštėje bus rodomas nemokamai. Pagrindinėje Vilniaus aikštėje, grakščios Katedros architektūros fone išdygs sodriai raudonas statybinis konteineris, sukurtas taip, kad lyg origamio popierius paklustų šokėjos judesiams ir pamažu keistų savo formą, iš stačiakampio išsilankstydamas į trikampį ar kvadratą. Pasaulį apkeliavusį gležno žmogaus kūno ir tvirtų metalo lakštų duetą Vilniuje galima pamatyti gegužės 2 ir 3 dienomis, 16:30.
Festivalio programa įvairiausio šokio degustacijai
Likusi „Naujojo Baltijos šokio“ programa stebina savo įvairove: nuo solo spektaklių, kuriuose kalba tik kūnai (James Batchelor „Hipererdvė“, Annamaria Ajmone „Trigeris“) iki šokio įspūdingoje scenografijoje iš smėlio pilių (Sabina Scarlat „Uniforma“), nuo choreografijos lietuviškų sutartinių fone (Lukas Karvelis, „Tuščia dėmė“) iki judesio, įkvėpto karo Libane sukeltų emocijų (Bassam Abou Diab, „Giliai po oda“) ir daug kitų, iš viso – net 20 pasirodymų. Paklausta, kaip gi išsirinkti spktaklius iš tokios gausybės, festivalio vadovė Gintarė Masteikaitė sako, kad klaidingo pasirinkimo nėra – visi spektakliai verti dėmesio: „Neižinantiems nuo ko pradėti siūlau žiūrėti spektaklių video anonsus arba tiesiog rinktis pagal savo
užimtumo tvarkaraštį. Geriausia pamatyti bent kelis, kad galėtumėte palyginti juos tarpusavyje, susidaryti platesnį vaizdą. Svarbiausia – leiskitės būti nustebinti.”
Visų paminėtų ir kitų festivalio programos spektaklių pristatymus, video anonsus bei informaciją apie bilietus galima rasti www.newbalticdance.lt