Ilgamečio meninio tyrimo apie stoties rajono gyvenimą ir jį lydinčių refleksijų tęsinys. Štai kas laukia apsilankius pagrindinėje LDS galerijoje „Arka“ balandžio 1-23 dienomis.
Čia eksponuojama Andriaus Makarevičiaus-Makare personalinė paroda „Stoties dominore“. Menininkas tęsia neo-ekspresionistinio realizmo tradicijas, rinkdamasis sutirštintas spalvas ir deformuotą kontūrinę liniją. Tik čia jis išeina į miestą ir sutelkia dėmesį į žmones, yra atradęs autonomiškus siužetus ir išraiškos būdus, kuriais perteikia Vilniaus stoties bei jos prieigų, vietos, kur pats gyvena ir tapo, kasdienybę.
A. Makarevičius smalsiai stebi ir komentuoja nepertraukiamai kunkuliuojantį veiksmą pačioje stotyje, aikštėje priešais ją ir aplinkinėse gatvelėse, tarpuvartėse, kiemuose, būrimo salonuose, užeigose, krautuvėlėse, palei sandėlių virtines, troleibusų, autobusų stotelėse. Menininkas atidžiai fiksuoja statinių fasadus, iškabas, grafičius ant sienų bei charakteringas interjerų detales. Dar daugiau dėmesio nei aplinkai Makarevičius skiria žmonėms. Jo paveikslų siužetų veikėjai ne tiek atsitiktiniai praeiviai ar keleiviai, kiek su kvartalu glaudžiai susiję jo gyventojai ir lankytojai.
Parodos kuratorė prof. Raminta Jurėnaitė teigia, kad Makarevičiaus stoties rajono kronikų centre – įprastinis veiksmas diskotekose, sporto klubuose, prekybvietėse, prie užkandinių, vagonėliuose, bet netrūksta ir išskirtinių įvykių, tokių kaip policijos reidai, vestuvės. Menininką labiausiai domina marginalinių socialinių sluoksnių personažai. Tapytojas tarsi mėgaujasi jų gyvenimo būdo stebėjimu: pusiau nelegalia prekyba ant „skraidančių kilimų“ – prekystalių, raumenų puoselėjimu ir švenčių ritualais bei rekvizitais. Makarevičius taikliai vaizduoja šių personažų charakteringus gestus bei kūno laikyseną, kaip ir spalvingą nerafinuotą išeiginės ir kasdienės aprangos stilių.
Andrius Makarevičius (g. 1982) – lietuvių tapytojas, gyvenantis ir kuriantis Vilniuje. Menininkas yra aktyvus vaizduojamųjų menų scenos dalyvis, jau spėjęs surengti daugiau nei 40 personalinių parodų.
Paroda yra galerijos ir Lietuvos dailininkų sąjungos kūrybinės programos dalis. Organizacijos veiklą finansuoja Lietuvos kultūros taryba.
Paroda veiks iki balandžio 23 d.
Galerijos darbo laikas: II-V 12-19, VI 12-16