Keliaujantys Savanorių prospektu, turbūt jau atkreipė dėmesį į meno kūrinį, atsiradusį ant 42 daugiabučio namo sienos. „Labirintu“ pavadintas piešinys – lietuvių išeivijos menininko Kazio Varnelio tapybos kūrinio „Pseudo Labirintas Nr. 1“ kopija, kurią ant penkiaaukščio namo sienos perkelti sugalvojo ir įgyvendino menininkas Morfai (Timotiejus Norvila), padedant Karoliui Grubiui.
Tai beveik 10 kartų išdidintas tapybos aliejiniais dažais darbas, kurio kraštinės ilgis siekia net 11 metrų. Ant sienos jis atliktas specialia purškimo technika taškuojant dažus.
Anot kūrėjų, Kazio Varnelio darbai labai įdomiai nepasensta, jie ir šiai dienai atrodo šiuolaikiški.
„Labai pasisekė, kad pradėjus piešimo darbus pasitaikė geri orai. Tai, aišku, privertė mus skubėti, nes ruduo, rugsėjis – nežinai kurią dieną gali vėl pradėti lyti. Taigi dirbome gana įtemptai, be jokių poilsio dienų ar ilgų pertraukėlių. Kad išgautume lygų perėjimą naudojome techniką, kai purškiant dažais užnešami smulkūs, kaip grūdeliai, taškučiai. Tai atima tikrai daug laiko, tačiau finale gaunamas kur kas geresnės kokybės rezultatas, nei bandant sulieti spalvą su spalva paprastu būtų. Šia technika labai didžiuojamės, ne visi graffiti piešėjai moka tai atlikti, – pasakoja idėjos autorius.
Paklaustas apie meno kūrinius atokiau nuo centro esančiuose rajonuose, daugiabučių kvartaluose, menininkas sako: „Džiaugiuosi, kad kūrinį pavyko įgyvendinti tokioje įdomioje vietoje, vadinamojoje „krasnūchoje“. Publika ten tikrai įvairi, judėjimas žmonių didelis. Kol dirbome, priešais mūsų akis įvyko net dvi avarijos, greitoji gal keturis kartus buvo atvažiavusi dėl kokių nors iškvietimų. Visur reikia meno ir dažnai rajonais pasirūpinama paskutinėje vietoje. „Labirintas“, galbūt, parodys gerą pradžią, kad rajone gali atsirasti ne tik vandalizmas, bet ir aukštą meninę vertę turintys darbai.“
Su Kazio Varnelio kūryba plačiau galima susipažinti prie pat Vilniaus miesto rotušės esančiame Kazio Varnelio muziejuje. Šiam išeivijos ir Lietuvos menininkui, bene vieninteliam optinio meno atstovui pagerbti ir skirta ši freska.
Kūrinio įgyvendinimą parėmė Vilniaus miesto savivaldybė, jis – programos „Kuriu Vilnių“ dalis.