Trakų Vokė • Neakivaizdinis Vilnius

Trakų Vokė

Trakų Vokė – tai Trakai ar Vilnius? Oficialiai – Vilnius. Tiesa, vieta gana atoki, bet į tai galima pažvelgti kūrybiškai. Ar mėgstate keliauti geležinkeliais? Jei taip, smagu sėsti į traukinį Vilnius–Vokė (kursuoja kelis kartus per dieną) ir pro beždžionių tiltą bei senuosius tvenkinius nukeliauti iki XIX a. pab. Tiškevičių dvaro rūmų.

Įspūdingi šimtamečiai vartai veda į neseniai atnaujintą Trakų Vokės dvaro sodybą su vienu gražiausių peizažinio stiliaus parkų Lietuvoje.  Parką suprojektavo žymus prancūzų kraštovaizdžio architektas prancūzas Eduardas Andrė.  Čia keroja lapuočių alėja, pasodinta šimtai erškėtrožių, užveistas rojaus obelų sodas bei liepų gyvatvorė, atrestauruotas istorinis fontanas bei pasivaikščiojimo takai.

Rūmuose, kurie atviri lankytojams, yra atkurtos interjero detalės – puošnios lubos, autentiškos grindų plytelės bei oranžerijos grindys, senovinės langinės. Trakų Vokėje organizuojamų ekskursijų metu galima pamatyti ir atnaujintas rūsio patalpas, taip pat vandens bokštą su musulmonišku stogeliu, Tiškevičių koplyčią – mauzoliejų, neobarokines arklides ir kitus dvaro sodybos statinius.

Ekspozicinėje dvaro erdvėje vyksta parodos, renginiai, edukacijos.  Beje, Trakų Vokės dvarą galima atpažinti ir kino juostose – čia filmuota „Jekaterina Didžioji“, „Ana Karenina“, „Karas ir taika“, „Laiškai Sofijai“ kiti filmai.

Skaidrė 1-1

Trakų Vokė

Plačiau