Sraigtiniai laiptai
1. Prancūzų kilmės meistras Jonas Delamarsas Vilniuje paliko mums gerai pažįstamus kūrinius. Juos rasti galima Katedros varpinėje, Šv. Jonų bažnyčios bokšte bei Šv. Petro ir Povilo bažnyčioje. Kokie tai kūriniai?
Laikrodžiai
Varpai
2. Prancūzijos imperatorius Napoleonas Bonapartas savo inžinieriams pavedė Vilniuje statyti pontoninį tiltą per Nerį, o statyboms pasibaigus, išbandė tiltą pirmasis. Kurioje vietoje stovėjo šis pontoninis tiltas?
Žaliojo tilto vietoje
Karaliaus Mindaugo tilto vietoje
Žirmūnų tilto vietoje
3. Pilies g. 22, šalia dabartinio „Naručio“ viešbučio esantis vidinis kiemas turi ypatingą istoriją. Ką čia buvo įrengęs prancūzų mokslininkas Emanuelis Žiliberas?
Observatoriją
Botanikos sodą
Anatomijos muziejų
4. Prancūzų fizikas Leonas Fuko žinomas dėl Fuko švytuoklės – įrenginio, įrodančio, kad žemė sukasi apie savo ašį. Fuko švytuoklę galima rasti ir Vilniuje. Kur?
Senajame Vilniaus planetariume
Energetikos ir technikos muziejuje
Šv. Jonų bažnyčioje
5. Ši kaliošą laikančio berniuko skulptūra skirta Vilniuje gimusiam pasaulinio garso rašytojui. Ypatingas jo gyvenimo faktas – už savo kūrinius net du kartus gavo Prancūzijoje teikiamą Gonkūrų premiją, nors tokia premija žmogui gali būti teikiama tik vieną kartą gyvenime. Kas šis rašytojas?
Stendalis
Antuanas de Sent Egziuperi
Romain Gary
6. Prancūziško stiliaus parko sąvoka gimė įrengiant Versalio rūmus ir jų parką. Prancūziško stiliaus parką galima rasti ir Vilniuje. Šalia jo 1812 m. veikė ir prancūzų karo ligoninė. Koks tai parkas?
Bernardinų parkas
Sapiegų parkas
Sereikiškių parkas
7. Šio Vilniaus universiteto padalinio steigėjas – Martynas Počiobutas, dėl savo pasiekimų ir darbų tapęs Prancūzijos mokslų akademijos nariu korespondentu, jo veikalas išverstas į Prancūzų kalbą. Šio VU padalinio pavadinimas ir pastatą puošiančio freskos sufleruoja M. Počiobuto mokslo sritį. Kokia ji?
Literatūra
Geografija
Astronomija