Gelbėjo žydus Antrojo pasaulinio karo metu
1. Vienas žymiausių japonų Lietuvoje, Vilniuje paminklais įamžintas Čijunė Sugihara – svarbus mūsų istorijoje. Kuo?
Atvežė pirmąsias sakuras į Vilnių
Įkūrė pirmąją tolimųjų rytų šalies ambasadą Lietuvoje
2. Kiekvienais metais Japonijoje vyksta hanami (jap. 花見) šventė, mėgstama tiek japonų, tiek turistų. Nuo 2001 m. šis renginys tapo įprastu ir Vilniuje. Koks?
Pasaulinė arbatos gėrimo diena
Japoniško pasisveikinimo nusilenkiant mėnuo
Sakurų žydėjimo stebėjimas
3. Vienas iš dviejų Čijunei Sugiharai skirtų paminklų yra visiems puikiai žinomoje vietoje – šalia jo vardo sakurų parko. O kur stovi antrasis? Pastarasis vaizduoja abstrakčią žmogaus figūrą, į dangų keliančią pusmėnulį.
Vilniaus Gaono žydų muziejaus kiemelyje
Šalia dabartinės Japonijos ambasados
Japoniškame sode, VU botanikos sodo teritorijoje
4. Upės gatvėje galima apžiūrėti paminklinį akmenį, skirtą atminti su svarbiu Japonijos tautai įvykiui susijusiems žmonėms. Paminkle įmontuota granitinė tramvajaus grindinio plytelė. Kam pažymėti skirtas šis paminklas?
Fukušimos atominės elektrinės nelaimei
Tokijo olimpinių žaidynių dalyviams
Hirošimos aukoms atminti
5. Juozo Mikėno sukurtą skulptūrą „Pirmosios kregždės“ galima rasti ne tik Vilniuje – jos kopija stovi netoli Tokijo esančio Hakonės miesto skulptūrų parke. O kurioje vietoje ji stovi Vilniuje?
Šalia Nacionalinės dailės galerijos
Jeruzalės skulptūrų sode
Vingio parke
6. Daug kas žino, kad japonišką sodą galima aplankyti Vilniaus universiteto botanikos sode. Tačiau Vilniuje yra ir dar vienas, pagal japoniškas tradicijas sukurtas sodas. Kur?
Ozo parke
Senamiestyje
Užupyje
7. Vienas iš Vasario 16-os Lietuvos Nepriklausomybės Akto signatarų 1906 m. išleido tris knygeles apie Japoniją: „Japonija seniau ir dabar“, „Kaip japonai gyvena dabar“ ir „Japonų konstitucija“. Įdomu, jog šių leidinių, laikomų japonologijos Lietuvoje pradžia, autorius pats nėra buvęs šioje šalyje. Kas jis?
Mykolas Biržiška
Jonas Vileišis
Steponas Kairys
8. Žodis Tenno (jap. 天皇) išvertus pažodžiui iš japonų kalbos reiškia „dangiškasis suverenas“. Šį titulą turintis asmuo Lietuvoje lankėsi 2007 m. Į kokį asmenį Japonijoje yra kreipiamasi šiuo žodžiu?
Japonijos Imperatorius
Japonijos ministras pirmininkas
Japonijos prezidentas