Jurgis Ertlis
1. Šis Šv. Jonų g. 7 esantis namas, žinomas vieno Vilniuje garsaus žmogaus vardu. Jis XVII a. čia gyvenęs architektas, kurį laiką dirbęs Vilniaus mūrininkų ir dailidžių cecho seniūnu bei atstatęs per karą sugriautą Šv. Jonų bažnyčią. Jam priklausė šis namas, kuriame dabar veikia ir jo vardu pavadintas restoranas. Kas jis?
Giambattista Ferdiani
Jakob Gierke
2. Farmacininkė, tradicinės medicinos puoselėtoja Eugenija Šimkūnaitė buvo itin populiari Vilniaus figūra, vadinta žiniuone, kartais net ragana. Kuriame Vilniaus rajone įamžintas jos atminimas?
Lazdynuose
Pavilnyje
Antakalnyje
3. Lietuvos didikas Jonušas Radvila buvo ne tik politikos, karo veikėjas, Vilniaus vaivada ir didysis etmonas. Jis turėjo ir dar vieną pomėgį. Kokį? Atsakymą pasufleruoti gali įstaiga, jo rūmuose veikianti šiandien.
Ginklų gamybą
Botaniką
Meno kolekcionavimą
4. Kadaise Antakalnį nuo miesto centro skyrė kalva, tačiau ji buvo nukasta vienos asmenybės rūmų statybai. Nors šiandien rūmai beveik praradę ankstesnę savo išvaizdą, jie vis dar vadinami šios asmenybės vardu. Kokios?
Dominyko Sluškos
Petro Vileišio
Leono Sapiegos
5. Visi pažįsta šią šalia Žaliojo tilto stovinčią „pilaitę“ – neogotikinius Raduškevičiaus rūmus. O kas gi buvo tas Hilarijus Raduškevičius?
Architektas
Karininkas
Gydytojas
6. Antonas Filipovičius-Dubovnikas – žymus vilnietis, statybos technikas. Jis suprojektavo net 76 neogotikines Vilniaus vyskupijos bažnyčias, kelias sinagogas, daug kitų namų Vilniuje. Išsiskiria ir jo nuosavas namas M. Valančiaus gatvėje. Tai – pirmasis Lietuvoje šio architektūros stiliaus pavyzdys. Kokio?
Klasicizmo
Baroko
Moderno
7. Ši skulptūra Užupyje skirta atminti vienai svarbiai sostinės asmenybei, labiausiai žinomai dėl taip ir neiškilusio Vilniaus pastato. Kokiai?
Tadui Vrublevskiui
Antanui Vivulskiui
Povilui Višinskiui
8. Ši vilnietė aktyviai veikė ne vienoje srityje – vaidino pirmajame viešame Vilniaus lietuvių spektaklyje „Amerika pirtyje“, dainavo pirmojoje lietuviškoje operoje „Birutė“, Pociejų rūmų pirmame aukšte įsteigė nuosavą lietuvių knygų knygyną, tapusį žymiu Vilniaus kultūriniu centru. Čia kabo jos atminimo lenta, tačiau šią pavardę geriau žinome dėl jos gyvenamosios vietos. Kas ji?
Sofija Kymantaitė
Liudvika Sivickaja
Marija Šlapelienė
9. Žymus rašytojas Balys Sruoga dalį savo gyvenimo praleido Vilniuje, išsiskyrė dėmesiu nuo centro nutolusiems sostinės rajonams. B. Sruoga Vilniaus turizmo namus taip pat patarė įrengti ne viduryje miesto. Kur?
Šeškinėje
Jeruzalėje
Naujamiestyje
10. Lietuvių estrados artistas, dainuojamosios poezijos pradininkas Vytautas Kernagis – plačiai žinoma Vilniaus asmenybė. Paauglystę su draugais jis dažnai leido vienoje Vilniaus gatvių. Kurioje?
Pilies g.
Vokiečių g.
Gedimino pr.
11. Vilniaus dailės akademiją ir Bernardinų parką jungiantis tiltas per Vilnią turi „Fluxus“ vardą. Kokios žymios asmenybės pėdsaku galime laikyti šį pavadinimą? Vilniuje jis negyveno, tačiau neabejotinai padarė įtaką sostinės kultūriniam pasauliui.
Jono Meko
Jurgio Mačiūno
Kazio Binkio
12. Vladas Mikėnas žinomas ne tik Vilniuje, bet ir visame pasaulyje. Sostinėje jis gyveno nuo 1948-ųjų, čia įkūrė savo veiklos klubą. Ne vienas ta pačia veikla užsiimantis žmogus dar ir šiandien mini V. Mikėno pavardę. Kokia buvo jo profesija?
Ornitologas
Bitininkas
Šachmatininkas
13. Šalia Šv. Kotrynos bažnyčios yra originalus paminklas vienai žymiai asmenybei – skėtis su lakštingala. Ji Vilniuje kūrė beveik 50 metų, laikoma miesto poete. Kone svarbiausią vaidmenį jos kūryboje vaidina Vilnius – jo skersgatviai, senamiesčio kiemai, priemiesčiai, asmenybės. Kas ji?
Judita Vaičiūnaitė
Ramutė Skučaitė
Irena Bitinaitė