Šventės su ,,Neakivaizdiniu Vilniumi”: seku seku Vilnių, miestas burtų pilnas

„Neakivaizdinis Vilnius“ paruošė net keturias dovanas artėjančioms šventėms ir kviečia atsiverti legendinėms patirtims: klajoti po miestą žaidžiant orientacinį žaidimą „Vilniaus legendos ir paslaptys“, išbandyti naują teminį maršrutą „Po Vilnių legendų keliu“, pasigrožėti eglėmis rajonuose su Eglučių žemėlapiu bei kas dieną atversti naujos sostinės legendos puslapį socialiniuose tinkluose ir pretenduoti į specialius prizus. Visas patirtis vienija pasakų ir legendų tema ,,Seku seku Vilnių, miestas burtų pilnas…”.

Nuotr. Vytautės Ribokaitės

Orientacinis žaidimas šeimoms

Vienoks Vilnius – realybėje, kitoks – išlikusiose legendose ir sakmėse. Atrasti ir pajusti mitinį miestą yra pagrindinis šiandien startuojančio kalėdinio orientacinio žaidimo „Vilniaus legendos ir paslaptys“ iššūkis. Visi, aplankę kalėdiniame Vilniaus žemėlapyje pažymėtas vietas ir įrašę atsakymus į pateiktus klausimus kryžiažodyje, Vilniaus turizmo informacijos centre (Pilies g. 2) galės atsiimti šventines dovanėles. Žaidimas vyks iki sausio 6 d.

TIC darbo laikas: I–VII 9.00–12.00 val., 13.00–18.00 val. Gruodžio 15 d. 9.00–14.30 val., 23 d. 9.00–17.00 val., 24 d. 9.00–16.00 val., 25 d. nedirbs, 26 d. 9.00–16.00 val., 31 d. 9.00 –17.00 val., sausio 1 d. nedirbs.

Žemėlapį su užduotimis galima gauti minėtame centre arba atsispausdinti ČIA. 

Nuotr. Vilniaus miesto savivaldybės

Teminis maršrutas „Po Vilnių legendų keliu“

Legendos, stebuklai, padavimai ir pasakojimai lydi ne tik didžiąsias metų šventes, bet ir patį Vilnių. Mieste apstu stebuklingų vietų, mistinių istorijų, o pasakojimai apie pamirštas istorines asmenybes ar įvykius kas kartą atgimsta iš naujo. Pavyzdžiui, ar žinote, kokį karaliaus prašymą išpildė burtininkas Janas Tvardovskis ir kas atsitiko su jo magiška knyga? Kuo ypatingas Šv. Kazimiero paveikslas, saugomas Vilniaus katedroje? Kieno rūstybę užsitraukė Vilnių niokoję švedų kariai? Kviečiame išgirsti šias ir kitas istorijas bei pasinerti į padavimų ir stebuklų miestą mėgaujantis trumpu pasivaikščiojimu po senamiestį. 

Maršrutas savarankiškiems pasivaikščiojimams ČIA.

Nuotr. Vilniaus miesto savivaldybės

Eglučių žemėlapis

Jau tapo tradicija vilniečius ir miesto svečius pakviesti pasigrožėti ne tik eglėmis Vilniaus centre, bet ir kituose rajonuose. Kai kuriuose iš jų laukia netikėtumai – kalėdinė eglutė burbule, iš popieriaus iškarpyti žymiausi sostinės pastatai, šviečiančios skulptūros ar kt. Be to, šiemet šventinių papuošimų aprašymus žemėlapyje papildo legendos, susijusios su konkrečiu rajonu. Tad kelionę apžiūrėti žaliaskarių įvairiose Vilniaus vietose galima pagardinti mistikos ir paslaptingų istorijų prieskoniais.  

Nuolat atnaujinamas įžiebtų eglučių Vilniaus rajonuose žemėlapis ČIA.

Nuotr. Vytautės Ribokaitės

Seku seku Vilnių, miestas burtų pilnas… 

„Neakivaizdinio Vilniaus“ socialinių tinklų profiliuose gruodžio mėnesį kasdien – trumpas mitinis pasakojimas apie miestą. Ar tikrai žynys Lizdeika buvo rastas lizde Verkiuose? Kodėl Dievas sukūrė du juodus angelus ir pasodino juos ant Šv. Jonų bažnyčios? Kur slepiasi Vilniaus vienaragiai ar mumijos? Atidžiausi istorijų klausytojai po švenčių bus apdovanoti „Neakivaizdinio Vilniaus“ suvenyrais.

Nuotr. Sauliaus Žiūros

Prie pasakiško miesto gerbėjų bendruomenės prisijunkite čia:

Facebook: https://www.facebook.com/neakivaizdinisvilnius; Instagram: https://www.instagram.com/neakivaizdinis_vilnius/.