Naujas festivalis „Ūmėdė“ skelbia programą ir kviečia susiburti SODAS 2123 komplekse ir pievelėje

2021 06 16 NaujienosRenginiai

Festivalis skelbia programą, kurioje daugiau kaip 40 menininkų, muzikantų ir tyrėjų iš Lietuvos ir užsienio. Festivalis skirtas ne tik meno bendruomenei, bet ir plačiajai visuomenei bei mažiesiems. Taip pat festivalyje galėsite pamatyti naujausius jauniausios kartos – VDA Fotografijos ir medijos meno (FAMM) katedros studentų darbus. Visi renginiai nemokami, dalis jų lietuvių, dalis anglų kalba. Visa programa lietuvių ir anglų kalbomis www.umede.lt 

Pirmasis vakaras prasidės birželio 17 d. 17 val. nuo festivalį įkontekstinančios Linos Michelkevičės paskaitos „Būti (scenos) dalimi, arba kame dalyvauja dalyvavimo praktikos”, o vakarą vainikuos mėnesį rezidencijoje gyvenusios ir kūrusios švedų menininkės Eva Sjuve grybų orkestro performansas „Pleurotus Metopia“, įgyvendintas bendradarbiaujant kartu su Tomu Valentinaičiu ir AltLab. Tą patį vakarą vyks ir naujas Agnės Jokšės & Kamilės Krasauskaitės sapniškas virtuvės dialogų “Chef(or)mance”.

Penktadienį (06.17) toliau vyks intensyvi vaizdinių ir garsinių performansų sesija, kurioje kaip premjera pasirodys Adomo Paleko garso ir biochemijos eksperimentas „Salt” bei japonų menininkės Asami Kiuchi judesio performansas-kolaboracija su Denisu Kolomyckiu. Tą patį vakarą amerikiečių menininkė ir ksenologė Adriana Knouf bandys išsiųsti savo translyčių hormonų piliulę į kosmosą, o dieną vainikuos Audriaus Šimkūno aka SALA garso pasirodymas „2×23: miestas yra iš lėto šliaužiantis drugys“ .Šeštadienis (06.18) bus intensyviausia festivalio diena. Čia ankstyvą popietę bus galima susitikti su naujausių knygelių vaikams leidėjais “Kirvarpa” (VDA Nidos meno kolonija) ir autoriais: Kristupas Sabolius & Aistė Ambrazevičiūtė „Slaptoji kerpių knyga“ bei Monika Kalinauskaitė & Kornelija Žalpytė „Miškas ir mažas“. Vėliau vyks įvairios dirbtuvės: nuo ragavimo (Jan Georg Gloeckner “Nematomi draugai – kulinarinės bendrystės gestas) iki lipdymo (Rose Leahy & Greg Orrom “’Anthropṏstones”) . Vakarą tęs naujas Ievos Tarejevos ir Jūros Elenos Šedytės vokalo ir šokio performansas „X / TENTIONS „.  Kita rezidentė iš Suomijos Heta Bilaletdin pristatys garso ir vaizdo instaliaciją  “SYNX”, o vėlyvą vakarą suskambės gyvas NULIS:S:S:S koncertas, rengiamas bendradarbiaujant su Empty Brain Resort.

Po ilgos karantininės žiemos jus gyvai kviečia performansai ir instaliacijos skirtingose SODAS 2123 erdvėse, konceptualios kavos pertraukėlės, atviros menininkų studijos, augalų ir medžių kvapai, knygų pristatymai, mitopoetinės paskaitos, hibridinės diskusijos, atsipūtimas pievelėje, VR kelionės, koncertai, įsivaizduojamos būtys ir netikėti susitikimai.Festivalis „Ūmėdė“ tęsia didžiausio kultūros komplekso Lietuvoje SODAS 2123 atidarymų ciklą ir tampa trečiu iš penkių atidarymų dalimi.

Festivalio programą ir menininkus rasite Facebook renginyje ir www.umede.lt. Prieš festivalį birželio 16 d. 19 val. SODAS 2123 vyks renginio vietą įkontekstinanti Architektūros fondo diskusija „Kultūros Sodas: kūrybiška vietokūra“.