Grįžta „Neakivaizdinio Vilniaus“ ekskursijos: šeštadienį – pažintis su sostinės vėtrungėmis

2021 07 21 NaujienosRenginiai

Po ilgos pertraukos sugrįžta sostinės svečių ir pačių vilniečių pamėgtos „Neakivaizdinio Vilniaus“ ekskursijos, pristatančios naujausius maršrutus po Vilnių. Šįkart visi norintys kviečiami į nemokamą ekskursiją su gidu, kuri leis pažinti Vilniaus padangę puošiančias vėtrunges.

Vėtrungės žinomos dar nuo antikos laikų, jomis šventyklas puošė senovės graikai, romėnai – turtingiausių patricijų namų stogus, o senovės kinai – valdovų rūmus.

Moderno stiliaus pastato Pilies gatvėje bokštelį vėjarodė puošia nuo 1907 m. Igno Nefo nuotr.

Vėtrungės viduramžių Europoje puošė katedras, rotušes, karalių pilis, o nuo XIX a. pab. tapo populiaru puošti turtingiausių miestiečių vilas, įspūdingiausius daugiabučius gyvenamuosius namus ir prabangiausius administracinius pastatus. Vėtrungės naudotos norint sužinoti vėjo kryptį ir stiprumą (ypač tas būdavo aktualu uostamiesčiuose), kaip dekoratyvus elementas ar kaip šalies, miesto, giminės simbolika (herbai), matoma iš toli.

Žinoma, kad jau XVII a. vėtrungės puošė Vilniaus rotušės bokštą, Valdovų rūmus, barokinę katedrą, universitetą ir kitus pastatus. Šiuo metu Vilniuje yra labai daug ir įvairių, daugiausia metalinių, vėtrungių, ir jų vis daugėja: kasmet mieste iškeliama vis naujų, jomis puošiasi ne tik seni pastatai, bet ir nauji privatūs namai. Ekskursijos metu kelsime akis aukštyn ir ieškosime vėtrungių ant Vilniaus stogų.

Ekskursijos vyksta:

2021 liepos 24 d. (šeštadienis) 11:00 val. REGISTRACIJA
2021 liepos 24 d. (šeštadienis) 15:00 val. REGISTRACIJA

Ekskursijos trukmė: apie 2 val.
Veda: gidas Artūras Savko

Ekskursija nemokama, tačiau būtina registracija. Vietų skaičius ribotas.

„Neakivaizdinio Vilniaus“ informaciją panaudoti kitose visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose, be sutikimo draudžiama.