FOJE muziejus

Sostinės Užupio rajone (Užupio g.13) visuomenei duris atverė unikalus muziejus, skirtas vienai garsiausių šalies grupių „Foje“, susibūrusiai 1983 m. vienoje Antakalnio mokyklų, o su gerbėjais atsisveikinusiai 1997 m. grandioziniu koncertu Vingio parke, kuriame apsilankė rekordinis žiūrovų skaičius – daugiau, nei 60 tūkst.

Tai pirmas tokio tipo viešas muziejus Lietuvoje, o jo idėja gimė dviejų ilgamečių „Foje“ gerbėjų Tomo Ivanausko ir Lino Patkamario galvose. „Įdomiausia, kad apie grupei „Foje“ skirtą muziejų abu pradėjome svajoti skirtingu metu, savo vizijomis vienas su kitu nesidalijome. Jeigu ne vienas, tai kitas anksčiau ar vėliau veikiausiai būtumėme įgyvendinę savo svajonę, tačiau turbūt pati apvaizda sudėliojo, kad tokia vieta, subursianti tiek gerbėjus, tiek smalsuolius atsirastų būtent dabar ir būtent Užupyje“, – šypsosi muziejaus idėjos autoriai T. Ivanauskas ir L. Patkamaris.

Taip pat muziejuje planuojami akustiniai koncertai, poezijos vakarai, teminės parodos, video peržiūros ir panašūs įvykiai. Šiuo metu muziejuje „įkurdintii“ pirmieji eksponatai, kurių didžioji dalis yra surasti „Foje“ muzikantų palėpėse, tad pirmoji ekspozicija ir vadinasi „Iš palėpės“. Joje eksponuojami: apdovanojimai, asmeniniai daiktai ir instrumentai, nuotraukos, diskografija, straipsniai apie grupę, plakatai, biografijos stendas su visa grupės bei narių istorija ir pan. Muziejuje taip pat rasite ir Algio Kriščiūno paveikslų reprodukcijas. Ekspoziciją planuojama nuolat atnaujinti – parodos keisis keletą kartų per metus.

Maršrutai

Darbo laikas

I – IV 9:00-17:00
V – VII 9:00-18:00

Kontaktai

+37062718257

fojemuziejus@gmail.com

Kita informacija

Facebook

Žinai/turi neakivaizdinę vietą?

Registruoti